Yazarımız Sıddık Bey yine önemli bir konuya değindi, hem seçim zamanlarına serzenişte bulundu, hem de yapılanları anlattı.

Merhaba sevgili okurlar,

Seçimler her ne kadar sık sık gelip geçse de, içimizden geçen düşüncelerde bir parantez açmak istiyorum. Aslında, sık sık seçim olmasa da, insanların sürekli olarak işlerini bırakıp seçim işleriyle uğraşmaları gerçekten de düşündürücü. Benim arzum ve dileğim, sürekli bu seçim telaşıyla uğraşmak yerine daha verimli işlere odaklanmamız.

Diğer bir konu ise, seçim zamanlarında adaylar, özellikle mevcut belediye başkanları, yaptıkları işleri anlatıyorlar ve bu sayede bizler de neler yapıldığından haberdar oluyoruz. Ancak, bazen hiç haberimiz olmadan, birçok önemli hizmet gerçekleştiren belediye başkanları da var ve bunları fark etmiyoruz.

Normal zamanlarda, belediye başkanları çıkıp yaptıklarını anlatmıyorlar, basın da buna fazla yer vermiyor ve bizler de genellikle dikkat etmiyoruz. Ancak geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in yaptığı hizmetlere denk geldim ve gerçekten etkilendim.

Üsküdar'da bir zamanlar yaşamış biri olarak, anlattıklarını duydukça tekrar o bölgeye taşınmak istedim. Siyasi arenada aşina olduğumuz bir deyim var; "Yenmişte yenmiş, yenmişte yenmiş." İşte Hilmi Başkan da aynı şekilde yapmış, yapmış da yapmış, yapmış da yapmış. Üsküdar'a gerçekten çağ atlattığını düşünüyorum. Allah razı olsun.

Burada size detaylı olarak hizmetleri anlatmak istemiyorum ancak eğer fırsat bulursanız bir televizyon programını izleyin veya belediyenin internet sitesine girip inceleyin. Ne kadar anlatsak da, ne kadar internetten inceleseniz de, bunun için en güzel ifade şudur: "Anlatılmaz, yaşanır."

Sağlıkla kalın, sevgiyle kalın...