Yazarımız Sıddık bey, bu anneler gününde anne özlemine değindi.

Anne diye seslenmeyi o kadar özeldim ki, her kapı çaldığında, her yemek yediğimde, her bahçeye çiçeğe baktığımda, her şefkate ihtiyacım olduğunda, her omuz aradığımda, her bayramda el öpmek istediğimde aklıma gelen, hatta hiç unutmadığım ve her an özlemini duyduğum, hem tartıştığım, hem güldüğüm, hem şakalaştığım canım annemi, çocukluğumu, daha bir çok şeyi kaç yaşında olursam olayım, buruk geçirdiğim anneler gününün de de çok özledim.

Annemin varlığı, yaşamımın her alanında derin izler bıraktı. Onun sevgisiyle büyüdüm, onun sabrı ve öğretileriyle hayata adım attım. O her zaman bana güvendi, gözü arkada kalmadı. Onun şefkati ve güveni, beni zor zamanlarda bile ayakta tuttu. Yeri geldi bahçede çalıştırdı, yeri geldi kızdı, yeri geldi ceza verdi, yeri geldi sahile mısır satmaya gönderdi, her aşamada bize verdiği eğitimdi aslında ama ben ve rahmetli kardeşimde az yaramaz değildik hani. Şimdi ise, annemin eksikliğiyle başa çıkmak, her günü biraz daha zor hale getiriyor.

Anneler günü, annemi hatırlamam için özel bir gün değil; çünkü her gün onu özlüyorum. Ancak, bu özel gün, onun anısını bir kez daha canlı tutma ve ona olan sevgimi ifade etme fırsatı sunuyor.

Anneler günü, birçok insan için sevinç ve mutluluk dolu bir gün olabilir. Ancak benim için, annemin eksikliğini daha da derinleştiren bir an. Henüz onu kaybedeli 3 yıl olmasına rağmen her yıl, anneler gününde, onun yanımda olmadığını bir kez daha hissediyorum. Ancak bu duygu, onun varlığını ve bana kattığı değeri bir kez daha anlamama da vesile oluyor.

Anneler günü, annelerimize olan minnettarlığımızı ve sevgimizi ifade etme fırsatıdır. Annem olmasa da, onun mirası ve öğretileri benimle yaşamaya devam ediyor, 3. cü sınıftan ayrılmış olsa da muhtar gibi kadındı her şeyi bilir, her şeyi becerir akıllı bir kadındı. Bu yüzden, anneler gününde, annemi özlemek ve onun hatırasını yaşatmak için elimden geleni yapıyorum.

Tüm annelerin anneler gününü en içten duygularımla kutluyorum. Annelerimizin sevgisi ve şefkati, hayatımızın en değerli hazinelerindendir. Onların varlığına şükran duyarak, onları unutmadığımızı ve her zaman kalbimizde taşıdığımızı bilmelerini istiyorum.

Onların değerini bilmek ve hatıralarını yaşatmak, bizim için en güzel armağandır. Annelerin güzelliğini ve önemini uzun kelimelerle anlatmak isterdim ama her kelime bir özlem dağına dönüşüyor. Bu vesile ile bu anneler gününde, annemi bir kez daha özlemle anıyor ve tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Bu yazımız bu özel güne ait olsun, bazen duygularında dile gelip evereste çıkması gerekir.

Sağlıcakla Kalın..