Yazarımız sıddık Bey yeni yazısında herkesin merak ettiği bir konuyu gündemine taşıdı ve bilmeyen kalmasın yazısın 1. bölümünü yayınladı.

Hâlâ Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD projesi olduğunu söyleyenler var, evet değerli okuyucularım belki konuya direkt girdim ama bu kadar zaman geçtikten sonra hâlâ bunu söyleyebilen arkadaşlar olduğu için bu konuya değinmek istedim. En son söyleceğimi en başta söyleyeyim merak eden okusun. Evet açıklıyorum Recep Tayyip Erdoğan bir proje ve ABD'nin değil, Erbakan Hoca'nın bir projesidir.

Rahmetli Necmettin Erbakan, vefat ettikten sonra kıymeti anlaşılan bir siyasetçimizdir. Bu her zaman böyle olmaz mı zaten, nedense hep kaybettikten sonra kaybettiklerimizin değerini anlarız. Çünkü onları sağ iken dinlemeyiz ve ebediyete intikal ettikten sonra ne demişti diye merak eder, dinleriz ve bir bakarız ki, söyledikleri çok doğruymuş deriz. Birde çok değerli bir adam olduğunu ve sevdiğimizi belirtiriz ama yaşarken itibar etmemeşizdir, mesela bir kez oy vermemişizdir.

Bu, aile büyüklerimiz veya dostlarımız için de geçerlidir, sadece Necmettin Erbakan gibi siyasetçiler için değil. İlerde, Allah geçinden versin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için de bunları söyleyeceğiz ve ülkemiz için ne kadar ve kimlerle nasıl mücadele ettiğini anlayacağız ama o zaman da iş işten geçmiş olacak ve vah, tüh diyeceğiz.

Neyse konumuza dönecek olursak, dediğimiz gibi Necmettin Erbakan çok değerli bir siyaset ve bilim adamı idi. Her şeyi önceden bilirdi, o yıllarda medyaya çıkar söylerdi ama hiçbirine dikkat etmezdik çünkü o zamanki medya dikkatimizi hep başka tarafa çeker ve onu dinlememizi engellerdi. Hatırlayın, FETÖ, İsrail, Suriye, Irak aklınıza ne geliyorsa o zamanlarda söylediklerinin hepsi şimdi olmuş durumda.

Tabii bilim konusunda ki girişim ve çalışmaları da ayrı bir yazı konusu; anlatmakla bitmez. İşte bu siyaset adamı Necmettin Erbakan bu kadar her şeyi ayan edince sizce karşıt gruplar, yani Türkiye’nin iyiliğini istemeyen gruplar, bunlar karşısında sessiz kalarak hiçbir şey yapmadan dururlar mı? Durmazlar.

Bu sebeplerle defalarca Erbakan Hoca’nın partisi kapatıldı. Şimdi Erbakan Hoca baktı ki, bu ülkeden FETÖ belası ve Avrupa’da ki adıyla Gladyo, bizdeki adıyla derin devlet belası defedilmedikçe bu ülkenin ayağa kalkma imkânı yok. Bu sebeple kendini millî hisseden kişileri bir araya toplayarak uzun vadeli bir plan hazırladı ve bu plan için üç isim belirledi.

Neden üç kişi belirledi? Çünkü zaman içinde bu kişilerin yaşlanacağını ve yıpranacağını tahmin ettiği için üç isim belirledi. Tabii bundan hariç bu millî insanlar içinde çok farklı kişiler vardı ve bunlar da farklı siyasi partilerde görev yapıyorlardı veya başka yerlerde görev yapıyorlardı… Devamı gelecek yazıda..

Saygılarımla...