Baki Şimşek, Kocamaz’a teşekkür...

30 Mart 2015, 16:04 0 Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Aday Adayı Baki Şimşek, Tarsus’ta düzenlenen Uluslararası Maraton’nun mimarı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür etti. Tarsus Belediyesi tarafından bu yıl on birincisi düzenlenen Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’na katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Aday Adayı Baki Şimşek, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın on bir yıl önce başlatıp, yarışmayı geleneksel hale getirmesinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Baki Şimşek, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Kaymakamı Hasan Göç ve yöneticilerle sohbet ettikten sonra Yörük çadırlarını ve esnafları ziyaret etti. Daha sonra Uluslararası Tarsus Maratonu kapsamında Tarsus Belediyesince düzenlenen gösteriye katıldı. Tarsus’un uluslararası, örnek bir maraton düzenlediğini belirten Baki Şimşek, Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’nu halkın sahiplenmesi, hiçbir maratonlarda görünmeyen organize ve festival şeklinde kutlamasından dolayı mutlu olduklarını, bu maratona emek ve destek verenlere teşekkür etti. Dinlerin, medeniyetlerin kesiştiği Tarsus’un bir uluslararası organizasyonu daha başarılı tamamladığını söyleyen Baki Şimşek, Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’nun artık dünyada bilindiğini söyledi. Baki Şimşek, Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu'nu çok önemsediklerini belirterek, "Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek ender ülkeler var. Gerek ülkemizde gerekse dünyada bu tür organizasyonlar gerçekleşmiyor. Günümüzde spor en önemli iletişim ve tanıtım aracı olmuştur. Bu bağlamda 12 ülkeden sporcu katıldı. Toplamda yarı maratonda 1300'e yakın sporcu yarışarak mücadele verdi. Gerek yurt içi, gerek yurt dışından gelen sporcu kardeşlerimizi şehrimizde ağırlamaktan, misafir etmekten mutluluk duyduğumuzu belirtiyoruz. Tarsus Yarı Maratonu'nu 11 yıl önce başlatıp, geleneksel hale getirmesinden dolayı Mersin sevdalısı değerli başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyorum. Ayrıca, maratonun sorunsuz bir şekilde yapılması için gecesini gündüze katan Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Şevket Can’a ve maratonu organize eden herkese teşekkür ederim" dedi.

Yüksel, Hizmetleriyle Fark Yaratacak

30 Mart 2015, 16:02 0 Yorum

AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Orhan Kemal Yüksel, seçim çalışmaları kapsamında Akdeniz İlçe Teşkilatını ziyaret ederek partililerle görüş alışverişinde bulundu. İlçe Başkanı Cesim Ercik ve partililer tarafından ilgiyle karşılanan Yüksel, kendisi hakkında bilgiler verdi ve projelerini anlattı. Akdeniz ve Mersin gündemini değerlendiren Yüksel, İlçe Başkanı Cesim Ercik’ten Akdeniz hakkında bilgi aldı. Akdeniz’in sosyo-kültürel yapısı itibari ile farklı bir ilçe konumunda olduğunu belirten Ercik, seçim hazırlıklarını teşkilat olarak başarı ile sürdürdüklerini söyledi. DESTEK İSTEDİ İlçe başkanına ve partililere, yapacağı çalışmaları anlatarak kendisine destek verilmesini isteyen Yüksel, “Halkımıza hizmet için yola çıkmış bulunuyoruz. Fark yaratacak hizmetlerle milletimizin hizmetkârı olmaya talibiz" diye konuştu. Orhan Kemal Yüksel, AK Parti iktidarı ile nitelikli bir dönüşüm yaşayan Türkiye’nin yeni dönemde çok daha büyük kalkınma hamleleri gerçekleştireceğini, seçimlerde başarılı çalışmalar için birlikte çalışacaklarını söyledi. Yüksel, bu seçimlerin sadece Türkiye için değil dünya için de önemli olduğunu belirtti. AK PARTİ’NİN ÇÖZEMEYECEĞİ SORUN YOK Orhan Kemal Yüksel gerçekleştirdiği ziyarette, Mersin İlinin ve ilçelerinin tüm sorunlarını hem mesleğinden dolayı hem de uzun yıllardır siyasetin içinde olduğundan dolayısıyla bildiğini söyledi. Yüksel, “AK Partimizin hizmetleri bize göstermiştir ki ülkemizde her ne sorun olursa olsun çözülmeyecek hiçbir sorun yoktur. Bunun için gereken en önemli şey neyi istediğini bilmelidir. Biz AK Parti ailesi ne istediğini bilen ve nasıl çözeceğini bilen bir aileyiz. Yeter ki bir olalım, birlik olalım, dirlik içinde olalım. Yeter ki teşkilatımızın her kesimini canı gönülden kucaklayalım. Onların derdi ile dertleşelim, onların sıkıntısını çözme iradesi gösterelim. Biz bu işe talibiz ve hazırız. Kendimize inancımız tam ve eksiksizdir” diye konuştu. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette AK Parti İlçe Başkanı Cesim Ercik, Milletvekili aday adayı Orhan Kemal Yüksel’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çıkmış olduğu bu kutlu yolda kendisine başarılar diledi.

Karşı Fikir Kaba Kuvvetle Ezilemez!

30 Mart 2015, 15:58 0 Yorum

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Av. Emrah Taşkın, Antalya’daki okuma yazma oranına dikkat çekerek Kütüphaneler Haftası’nı kutladı. Kütüphaneler Haftası; Türkiye'de 1964 yılından beri Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta kutlanıyor. Haftanın amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir. “Kitap okumak, insan hayatını her yönden zenginleştirir, sayısız pencereler açar ve farklı bakış açıları sağlar. Kişinin gelişimine ve kendisini daha iyi ifade etmesine, bilgi, beceri dağarcığını zenginleştirmesine yaşam kalitesini arttırmasına ve cehaletten kurtulmasına yol açar ve insanın her yönüyle güçlü bir kişilik olmasını sağlar.” diyen Taşkın, “Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk emri de ‘OKU’dur. Efendimiz İlim Çin’de dahi olsa gidip alınız demiştir. Bizler her fırsatta en büyük savaşımızın cehalete karşı olduğunu vurgulayarak, okumaya, ilime ve bilgiye ne kadar önem verdiğimizi ifade ediyoruz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez” sözü de; bizim yolumuza ışık tutmaktadır. Teknoloji çağında olmamız sebebiyle maalesef birçok insanımız kitap okumaktan çok elektronik ortamlara zaman ayırmaktadır. Türkiye geneline oranla Antalya’mızdaki okuma yazma oranının yüksek seviyede olması bizi gururlandırmaktadır. Bilindiği gibi Antalya, Türkiye geneli "en okuryazar il" sıralamasında birincidir. İlimizde 2013 nüfus sayımına göre 1.918.729 kişilik nüfus içerisinde 1.831.757 vatandaşımız okuryazar iken, 25.748 hemşerimiz ise okuma yazma bilmemektedir. Ülkücü Hareketin temel fikirlerini oluşturan 9 Işık Doktrininin her bir ilkesinde bilginin ve dolayısıyla okumanın önemi vurgulanmakta özellikle ilimcilik, gelişmecilik ve halkçılık ve de hürriyetçilik ve şahsiyetçilik ilkeleri her Ülkücü için okumanın olmazsa olmaz bir gereksinim olduğunu ortaya koymaktadır. Bu doğrultuda Antalya Ülkü Ocakları olarak teşkilatımız mensubu olan kardeşlerimize okumanın önemini her fırsatta vurguluyor, her hafta belli saatler içerisinde okuma etkinlikleri düzenliyoruz. Bunun yanında Ocağımızda bulunan kütüphanemizde gençliğimizin hizmetindedir. Son olarak başta Ülkücü gençlik olmak üzere her gence şunu hatırlatmak istiyoruz ki fikir sahibi olmak için bilgi sahibi olmak, bilgi sahibi olmak için ise en başta çalışmak ve okumak gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ‘Kütüphaneler Haftası’nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı

“Milletleri millet yapan en...

13 Mart 2015, 14:53 0 Yorum

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Milletvekili A. Adayı Bilal Kök, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’ nün 94. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Bilal Kök mesajında; “Milletleri millet yapan en önemli değerler; birlik, beraberlik, dil, inanç, Vatan, namus, şeref, bayrak, ideal, tarih gibi insani hasletlerdir. Büyük devlet ve millet olmanın göstergelerinden biri de tarihte yaşanan olayları ve insanları hayırla yad etmektir. 94 yıl önce kabul edilen İstiklal Marşı, zulme, adaletsizliğe, sömürgeciliğe adeta bir meydan okumadır. Cumhuriyeti kuran iradenin mahiyetinin anlaşılmasında da bu marş çok önemli bir imkandır. Kurtuluş Savaşı’nda Türk milletinin tarihe geçen büyük bir mücadele verdiğini, en zor şartlarda bile yılmadığını ve her şeyini ortaya koyarak vatanına sahip çıktığını, bu eşsiz mücadelenin vatan şairi Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşı’nın mısralarıyla ölümsüzleştiğini, Mehmet Akif Ersoy’un güçlü kaleminden çıkan kelimeler milletimizi öyle derin, öyle kapsamlı tahlil etmiştir ki, onun dizelerinde herkes kendinden bir parça bulmuştur. Milli Mücadele’nin en çetin döneminde bu eşsiz anıt, milletimizin şahlanışının sembolü olmuştur. Bu eserin yapı taşı şanlı ecdadımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi ardından da kaleme alarak bu destanı ölümsüzleştiren, Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anarken son sözü yine üstadın dizelerine bırakıyorum: Mehmet Akif Ersoy diyordu ki ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın” ifadelerinde bulundu.

Kılıççıoğlu, “Allah bu...

13 Mart 2015, 14:51 0 Yorum

AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Sabahattin Kılıççıoğlu, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın.” Ama Mehmet Akif Ersoylar hep olsun” dedi. AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Sabahattin Kılıççıoğlu 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kılıççıoğlu mesajında İstiklal Marşı’nın o günlerin heyecanıyla yazıldığını ve İstiklal Marşı’nı anlamak için onun hangi şartlarda yazıldığının bilinmesi ve bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Mesajında özellikle gençlere seslenen Kılıççıoğlu, “Sevgili gençler, İstiklal Marşı’nı sevmek, ülkemizi sevmektir, İstiklal Marşı’nı coşkuyla söylemek, ülkemize, bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır. Bağımsızlığımıza sahip çıkmak ise, onurumuza sahip çıkmaktır. İstiklal Marşı ve bayrak törenlerinde bizlerin göstereceği ciddiyet ve coşkunun derecesi bize bırakılan yüce mirasa ne denli sahip çıktığımızın göstergesi olduğundan; Bayrak törenlerine karşı her zamankinden daha duyarlı olmak bağımsızlık sevdası ile bu toprağı düşmüş şehitlerimize karşı boynumuzun borcu olmalıdır. Ancak o zaman İstiklal Marşımızın yazarı üstat Mehmet Akif Ersoy’un “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” duası gerçekleşecektir.” dedi. Kılıççıoğlu açıklamasına şöyle devam etti: “Bu düşüncelerle, hem bu yüce destanı yazan ustayı, hem de yazdıran Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, sayısız kahramanları rahmetle anarken, son sözü yine üstadın dizelerine bırakıyorum: “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın. Ama Mehmet Akif Ersoy'lar hep var olsun.”dedi.

İki dev isim bir araya geldi

05 Mart 2015, 10:05 0 Yorum

Kılıççıoğlu, “Basına daima önem veriyorum” AK Parti Milletvekili Aday Adayı Sabahattin Kılıççıoğlu, Mersin basınının en önemli ve duayen isimlerinden Gazeteci Yazar Abdullah Ayan ile bir araya geldi. Kılıççıoğlu, Mersin medyasının çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, “Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getiriyorsunuz. Sizlere teşekkür ediyor, sağlıklı, mutlu ve başarılar temenni ediyorum." dedi. “MERSİN’E BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ” Katıldığı her toplantı ve platformda basına ayrı bir önem verdiğini sürekli dile getiren Sabahattin Kılıççıoğlu, “Gazetecilerin kamu görevi üstlendiğini söylemek istiyorum. Gün olur eleştirir, gün olur övgüler verir. Ama bu işlerin saygı çerçevesinde olduğuna inanırız. Basın bizim için önemli çünkü yapmış olduğumuz çalışmaları, faaliyetleri vatandaşlarımıza ulaştıran bir ayna. Bu aynanın ne kadar önemli olduğunu hem seçim süreci boyunca hem de geçen süreçte farkına varıyoruz. Milletvekili seçildiğimiz zaman sizlerle olan diyalogumuz daha da artacak. Ayda bir olmak üzere basın toplantısı gerçekleştireceğim. Bölgemize birlikte sahip çıkalım. Bir şehirde sadece Vali Bey, Belediye Başkanı, siyasetçiler değil, basının da şehrine çok sahip çıkması, bu konuda dayanışmanın çok önemli olduğunu düşünenlerdenim.” şeklinde konuştu. BİRİKİMLERİNİ SİYASETTE KULLANMAK İSTİYOR Milletvekilliğinde 25.dönemin zor bir süreç olacağını belirten Kılıççıoğlu, “Partimizin kurucu ikinci il başkanlığını yaptım. Herkesçe kabul edilen bir gerçek var ki oda AK Parti iktidarlığı döneminde ülkemizin çağ atladığı ve dünyada engellenemez küresel bir güç haline geldiğidir. AK Parti gönüldaşları olarak ayak seslerimiz tüm dünyada yankılanmaktadır. Bu seste bir damla yer almak için bu kutlu yola çıktım. Allah utandırmasın. Birçok alanda araştırma ve çalışma yapma imkânı buldum. Üstlendiğim hiçbir görevi küçümsemedim, her siyasi işi dava şuuru ile büyük bir ciddiyet ve özenle ifa etmeye çalıştım. Bu bilgi birikimimi siyaset alanında hizmete dönüştürmek istiyorum. Bildiğimiz yolda ilerleyeceğiz. Gazeteci arkadaşlarımızın desteği bizim için çok önemlidir” ifadelerini kullandı. Ziyaretten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Abdullah Ayan ise gazeteci dostu Kılıççıoğlu’na başarılar diledi.

“Teşkilatlar bizim gözbebeğimizdir”“

26 Şubat 2015, 12:35 0 Yorum

AK Parti Mersin Milletvekili aday adayı Orhan Kemal Yüksel, Mezitli İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Partililer tarafından ilgi ile karşılaşan Yüksel, aday adaylığı sürecinde destek istedi. Aday adaylığı ile başlayan ziyaretleri kapsamında adeta dur durak bilmeden seçim çalışmalarına seri bir şekilde devam eden Orhan Kemal Yüksel tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Gittiği her yerde büyük ilgi gören ve teşkilatlara verdiği önemle öne çıkan Milletvekili aday adayı Orhan Kemal Yüksel, Mezitli ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililer ile bir araya geldi. Yüksel burada yaptığı konuşmada, “Yıllardır teşkilatların ve sivil toplum örgütlerinin içerisinde mücadele eden birisi olarak teşkilatları son derece önemsiyorum. Teşkilatlarımızda tepeden tırnağa görev yapan her birey birer isimsiz kahramanlardır. Teşkilatlar bizim gözbebeğimizdir. Milletvekili seçilirsem teşkilatlarla her zaman bir bütün olacağım. Bana her zaman ulaşabileceksiniz. Teşkilat mensubunun ulaşamadığı vekilin Mersin’e bir faydası olmaz” dedi. Milletvekili seçilmesi durumunda tüm teşkilatlara sahip çıkma ve birlikte çalışma sözü veren Yüksel “Teşkilatların sıkıntılarını en iyi bilenlerden birisi de benim. Ne zorluklarla bu görevleri yürüttüğünüzü iyi biliyoruz. Bunun bilinci içerisinde biz de Milletvekili olduğumuzda sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. İnşallah ilimizin sorunlarını istişare yaparak birlikte çözeceğiz” diye konuştu. Orhan Kemal Yüksel Mersin’e hizmet için bu yola çıktıklarını belirterek, konuşmasına şöyle devam etti: “inşallah bu görev bize nasip olursa Mersin’imize güzel hizmetler yapma arzusu içerisindeyim. AK Partinin kuruluşundan bu yana hep bu hareketin içerisinde oldum. AK Parti’nin hizmet kervanının hep içerisinde bulundum. Yeni bir Türkiye inşa ediliyor. ‘Şah Fırat’ gibi operasyonlarla hakkını alan, dünya devleti bir Türkiye var artık. Allah nasip ederse ben de bu Yeni Türkiye’nin inşasında siz değerli teşkilat arkadaşlarımın desteğiyle görev almak istiyorum.”

banner56