Köyün Delisi bu yazısında seçimleri yorumladı.

Kırlangıç fırtınası Eski denizcilerin takviminde yer alan yılda iki kez olan birinde Kırlangıçların gelme zamanı diğerinde gitme zamanında oluşan metoorolojik hava harekatının ismidir. Bu fırtına insanlar için sadece bir zaman dilimini anlatsada İsmi geçen yaradılmışlar için yaşamsal göç ve umudun zamanıdır. Umuttur yeni bir yere gelinmiş yeniden evler inşa edilmiş ve edilmeye başlanmış eskiden eş olanların içini tekrardan bir heyecan kaplarken ilk kez aile olma yolundakilerde eş bulma çabası baş göstermektedir. 

Zaman bu tatlı heyecanın yanında birde garipliği barındırır. Bu kuşlar geldikten belli bir süre sonra ismi ile anılan Fırtına başlar bir iki gün sürer bittiğinde bizim için herşey aynı gibi devam etsede O ilk ve son baharın müjdeleyicisi kuşların bazılarının Ölümü ile son bulan bir zaman dilimidir.
Kırlangıç fırtınasından sonra şöyle bir dolaşın köşede bucakta birçok Kırlangıç bedeni le havada sevdiğini kaybeden Kırlangıcın feryatlarını duyarsınız.
Hayatta bizler içinde böyle zaman dilimleri “Kırlangıç Fırtınası” zamanları vardır. Yıllar geçen bir durgunluğun ardından baharın müjdeleyicisi olarak gelir bazen iş tir, bazen aşk tır, herşey güllük gülistanlıkken birden yıkıcı olmayan ama keskin bir fırtına çıkar ama öyle çok ta sürmez iş fırtına dindikten sonrada gizlidir. O firtınaya göğüs gerebilmiş o fırtınadan sağ çıkılmışsa güzel günler önündedir, ya aksi durumda? 

Deliyiz ya Bu seçim zamanında bile alakasız konulara girip hedef saptımaya bayılırız. Sizde deliliğime verip ses etmezsiniz,Yinede biraz siyaset yazalım,
AK Parti eski ilçe başkanların biri var, son zamanlarda sosyal medyada gerçekten çok akıcı bir üslup ve etkileyici bir dil ile mükemmele yakın yazılar yazıyor, Altına da onlarca olumlu yorumlar alıyor,Bu eski başkan sanırsam Alanya AK Partiden görev yapan başkanlar içinde “Fetö” denen örgüt üyeliğinden tek yargılanan ve cezaevinde yatan başkan. Ve bu eski başkan Alanyanın Tapu kadastro Harita işerinde mahir ve kıvrak hareketleri ile çok insandan hayır duası? Alan bir şahısken yazılarında ahlak,Kadirşinaslık ve Şehri Alanyanın geleceğinden bahsetmesi Altına yorum yapanların bunu çok iyi bilmesine rağmen görmezden bilmezden gelerek olumlu mesaj yazmalarını da gülerek takip ediyoruz.

CHP İstanbul da İlçe belediye başkanlarını belirlemekte bir hayli geç geç kaldı, Onlar açıklar açıklamaz ise DEM parti(Hadep) İstanbul-Ankara-İzmir de kendi adayları ile saçime gideceklerini açıkladılar, Şimdi bakacağız kazanma şansları olan ilçelerde ne kadar oy alıp kaç belediye alacaklar ve buna paralel Büyükşehir seçiminde tercihleri aldıkları oy ile nasıl yansıyacak. Bence CHP onlarla hareket etmiyoruz mesajı vermek için bir taktik geliştirdi o kadar.
Benimkiler deli saçması,