Nekadar da siyaseti severmişiz, Nekadar da yaşadığımız yerleri düşünür güzelliklere özlem duyarmışız.

Hepimiz öyle güzel rol yapıyoruz ki en çok kendimiz inanıyoruz. Sanki bu şikayet ettiğimiz yerlerde şimdiye kadar yaşayan ve bu kurallara uymamak için kırk göbek atanlar bizler değiliz.
Yaşanılan şehirlere, beldelere gelişim ve toplum refahı için yol yapılacak, Aman benim yerimden geçmesin, Buraya bu yeşil alan – Eğitim alanı- Spor alanı neden bırakılıyor bırakılmasın yapılacaksa da benim manzaramda olsun ama benim yerimde olmasın, Yerimizi mütahide verdik İnşşat alanı %20 3 kat aman öyle olmasın biz ruhsatı öyle alalımda yeşil alana inşaatı şişirir oto parkı yapmayız iki daire iki dairedir, Kentsel dönüşüme giriyoruz ama benim dairem 30 yıldır otursamda benimdir 130 metre kare dairem yerine en az aynı ölçüde yenisini isterim, 
Şahıs şehri yönetmeye talip ama onlarca kanuna, imara aykırı Yani herkezin hakkı olan mülkün sahibi, Encümen adayı olmuş kafasında kırk tilki seçilirsem ne yaparım diye, Seçmen hiçde masum değil, Seçim süresinde zaten siyasetciyi hiç durmaz sıkıştırır, Benim bahçeye elektirik direği- su borusu- şahsi tapusuna yol daha saymayı unuttuğum onlarca ayrıcalık. 
Şimdi size Yüce Kitabımızdan Hak dilinden bu konu ile ilgili bir kaç söz yazayım;
Bu konuda Rabbimiz kitaplarında ne diyor bir bakalım..!
.
“Bir toplum, kendilerinde bulunanı değiştirmedikçe, Allah da onlara verdiği nimeti değiştirmez. Şüphesiz Allah işitendir; bilendir.” [8ENFAL.53]
.
“Siz ne halde iseniz başınıza o şekilde idareciler gelir.Bir topluluk kendini düzeltmedikçe, Allah CC. onlardaki hali düzeltecek değildir."
.
“Bir toplumu oluşturan fertler kendi iç dünyalarındakini değiştirinceye kadar, Allah onların oluşturduğu toplumu değiştirmez. “ [13RAD.11]
.
İnsanlar her zaman layık oldukları yönetim tarzıyla yönetilirler;
Şöyle ki; kendileri iyi olurlarsa yöneticileri de iyi olur, kötü olurlarsa yöneticiler de kötü olur. Zira yöneticiler halkın içinden çıkarlar ve onların bir parçasıdırlar..!
.
Rabbimiz;
En’am, suresinin 129. Ayetinde;
“Davranışları sebebiyle zalimlerin bir kısmını diğer kısmına yönetici yaparız.” buyuruyor.!
.
Yani Kısacı söylersek ;
kötü toplumun yöneticisi kötü olur. İyi toplumun yöneticisi de iyi olur..!

Yani bizler ilk önce kendimizi kandırmayı bırakıp kendimiz için değil hepimizin refahı için birşeyler dileyecek ve bu şekilde hareket edeceğiz ki Bizi yönetenler de düzelebilsinler, Değilse her zaman bu düzensizlikler içinde cebelleşirken Tiğmsah gözyaşı döker şöyle olmalı böyle olmalıydı der dururuz. 
Bu sözlerimde direkt olarak hiçbir siyasiyi hedef almadım herkes birazcık da olsun bu konuda gözden geçirsin. Seçmen seçerken daha dikkatli seçilen de Bunun vebalinin ve Hesabının çetin olacağının bilincinde olsun. 
Bu yarışta yarışacak tüm siyasilere bu nasihatlerimin akıllarının bir yerinde kalması dileğimle başarılar diler saygılar sunarım.
Kırılan okuyucum veya aday olan kardeşlerim ben Deliyim herşeyi söyleme ehliyetim var bilin her zaman aşk meşk yazamam bilin diye söylüyorum.
Selam ve dua ile