Yazarımız Köyün Delisi, yeniz yazısında sizlere gönlünden geçenleri aktardı.

Alanya düğünlerinde duymuşsunuzdur, Düğüne gelen gurup çıkıp oynamak ister sahneye gelince müzüsyen ne çalayım diye sorduğunda oynamak isteyen “Çal bir şeyler işte” derse müzisyen bilirki oynamak istiyor ama tam bildiği hiçbir ıyun yok, onun için diğer müzisyen arkadaşlarına “Çal bir oyun bilmez havası” der. Genellikle Konyalım çalınır.

İşte aynı durumdayım. Okuyucularıma yazmak esasen kendime yaptığım bir terapi, size az yazıyor gibi gelsemde ben bu yazıyı yazmadan hergün kafamda kaç yazı yazıyorum hayaller kuruyorum bilemezssiniz. Hatta editörümü bazen gereksiz zamanölarda rahatsız eder şöyle bir fikrim var der başlarım kafasını ütülemeye o da bilirya ben deliyim, éAllahın delisi işte “ der içinden benim kalbimi kırmaz dinler he-he der geçer.

Ne yazayım bir çok konu var, Göğsünde kalp taşıyan her insanın isyan edeceği bir savaş değil artık “Yahudi” soykırımı var. Bugün yazmayacağım ama kendileri için söylenen kıssa vardır onu yazayım. Firavun kahinlere rüyasını yorumlatır, ve İsrail oğullarından doğacak bir çocuğun kendisinin ve hükümranlığının sonu olacağı kehanetinden sonra bir emirle yeni doğan ve ergen olmamış tüm çocukların öldürülmesi emrini verir ki Kendi hükümranlığını sağlama alsın.

Aynı olayda sadece yerler değişti, İsrail devleti Zulüm devletinin ilelebet yaşaması için masum çocuklara Kadınlara yaşlılara acımadan dünyanın gözü içine baka baka katliam yapıyor ama unutuyor, Firavun Tüm çocukları öldürsede Rahman ve Rahim olan Rabbim o na kendi sonunu getirecek çocuğu kendi sarayıonda kendi elleri ile büyüttürmüştür.

Sadece beklesinler,Biz kendine Müslüman diyenler bukadar az ilgi göstersekte o sarayın içinde Musayı büyütüp Firavunu yıktıran Rabbim onlarında sonunu getirecektir. Sonra yerel siyaset yazayım dedim, Yeni seçilen Alanya Belediye başkanımıza bir Ara karne vereyim dedim , ama sonradan daha değerlendirmek için çok erken olduğu biraz daha zaman gerektiğini düşünüp karar verdim.

Ama şunuda yazayım, Başkan seçim sürecinde ilk kez siyasetle tanışmış halkın içine girmişti, Güler yüzlülüğü hala halkın içinde geçer akçe, Ama sadece kendi yardımcılarını seçmek için meclisin %70 i kendi siyasi partisinden olmasına rağmen bu kadar uzun sürdü ise, ilerde daha çok sıkıntılar olacak gibi. Ama şifre isterseniz bence Osman başkanım seçileceğine kendi de inanmamış ki seçim sonu sorunlar üzerine önceden hiç çalışmamış olduğunu gördüm. Bunları inşallah daha sonra yazalım olur mu?

Her sıkıştığımda yazdığım AŞK- MEŞK yazısı yazayım dedim, birden kalbime inceden bir sızı saplandı, Sevmeyen Aşık olamayan insan benim gözümde ruhsuz insandır. Sevdik ve bir eli çekine çekine tuttuk, çekindik incitiriz dedik, inciniriz dedik. Sevdik gözlerine bakmaktan imtina ettik ama o gözlere her baktığımızda onda ayrı bir renk ayrı bir dünya gördük. Titreyen heyecandan terden ıslanan avuçlarına bir o kadar ürkek kalbimizi koyuverdik.

O nun kalbini de avuçladık kurkmuş bir serçe gibi avuçlarımızda atıyor ama o serçe gibi de haylaz hareket ediyordu, Yaz aşkı mı dedik yaz bitti Kış boşluğu mu dedik Kış bitti ama aradaki sevgi bitmedi, Gün geldi güldük gün geldi kızdık her ilişkide olduğu gibi, Amman şimdi dışarda yazdan önceki Bahar havası verken ve Kırlardaki çiçeklerin Burcu-Burcu kokularını burnumuzdan kalbimize taşıyorken Aşk ta yazmayayım dedim. 

Ne yazayım derken baktım ki yazı bitmiş neyse işte birkaç konu buldum ileride yazar dururum. Ha siz bana çoğunlukla Belediye başkanımıza haksızlık ettiğimi düşünürsünüz farketmez zaten herkesin baktığı yerden herkes gibi yazssk deli olmayız heralde. Kalın sağlıcakla.
Aşk sizi hiç birakmasın elleriniz hiç boş kalmasın,
Selam ve dua ile.....