Yazarımız Sıddık Bey, Alanya belediye başkan adaylarından CHP 'li Osman Özçelik'in projelerini sizler için inceledi.

Merhaba Sevgili Okurlarımız,

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken adaylar bir birinden güzel projelerini açıkladı. Adayların projeleri arasında dikkat çekenler ve halk tarafından tam not alanlar da oldu. Projeleri dikkat çeken adaylardan birisi de CHP Alanya Belediye Başkan adayı Osman Özçelik’in projeleri idi.

Alanya CHP Belediye Başkan adayı Osman Özçelik’in dikkat çeken projeleri içerisinde özellikle Oba Kentpark, Damlataş Demaş alanının Atatürk Kültür Merkezi yapılması, kent müzesi, sanat merkezleri, çağdaş caddeler, her sektör için siteler kurulması, kapalı Pazar yerleri ve arıtma tesisinin şehir dışına çıkarılması dikkat çekti.

Ancak bir tane projesi var ki, Alanya halkını en çok heyecanlandıran projelerinden birisi oldu. Alanya’nın Dimçayı bölgesi için tasarladığı ya da uygulamaya sokacağı yeni konsept. Alanya Dimçayı için Eskişehir modelinin uygulanacak olması, umut verici ve heyecan verici bir proje olarak karşılandı.

Özçelik bu projenin açıklamasını yaparken, şimdiki hali içler acısı, kötü bir görüntüye sebep olan Dimçayını pırıl pırıl yapacağız, CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetilen bozkırın ortasında ki Eskişehir’in nasıl capcanlı bir merkez olduğunu herkes biliyor ve görüyor. Dimçayımız için çok güzel bir projemiz var, Eskişehir'deki modelin bir benzerini burada uygulayacağız dedi.

Dedi ama kulağımıza gelen haberlere göre, halk arasında bu proje daha çok konuşulmaya başlamış ve halk bu projeden bahseder olmuş. Biz de birkaç görüşme yaparak projenin neden bu kadar çok konuşulduğunu araştırdık. Çünkü diğer projelerden daha çok öne çıkmasının açıkçası sebebini merak ettik.

Dimçayı zaten şu anda da çok kullanılan bir bölge ve piknik yerleri ile otantik bir yapıya sahip. Acentalar turlar düzenleyip turistleri burada ağırlıyorlar, vatandaşlar ise hafta sonları Dimçayına zaten akın ediyor. Meğer durum bizim düşündüğümüzden biraz farklıymış, piknik yerlerinin yanında, Dimçayı son yıllarda firmalarının depolarının olduğu bir bölge haline gelmiş ve Dimçayının kenarlarında devasa büyüklükte ki depolar her yeri kaplamış durumda.

İşte; vatandaş bunu merak edip bundan dolayı bu projeyi konuşuyormuş, çünkü Dimçayının kenarında ki bu büyük depolardan birisi de CHP adayı Osman Özçelik’e ait olduğu için, şimdi herkes eğer Osman Başkan seçilirse, bu projeyi faaliyete geçirip, Dimçayını içler acısı hale getiren ve kötü görüntüye sahip olan bu depoları hatta kendi deposunu da yıkacak mı diye, onu merak ettiği için bu projeyi konuşuyorlarmış. Hatta vatandaşlardan, şimdiden kaldırsın, örnek olsun kesin kazanır diyenlerde var.

Ne diyelim; eğer Osman Özçelik’in bu vaadi sadece bir seçim vaadi olarak kalmaz da, kazandığı takdirde bütün depoların hatta kendi deposunun bile kaldırılmasını sağlarsa Eskişehir modelini Dimçayına uygularsa, halkın takdiri ile Hasan Sipahi oğlu gibi Alanya’da uzun dönem belediye başkanlığı yapar gibi geliyor.

Sağlıcakla Kalın.