Yazarımız Sıddık Bey, Alanya yerel seçimlerin, son durum değerlendirdi, kim önde, kim arkada açıklık getirdi.

Merhaba Sevgili Okurlarım,

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlamanın ardından bir soluklanıp siyasetten uzaklaştık, ama ne zaman dönsek yine siyasetin gündemi bizi karşılıyor. Önceki yazımızdan sonra  tekrar siyaset gündemimiz, artık seçimler sonunan kadar bizi idare edin, çünkü devamlı bizede soruyorlar durum nedir diye bizde tek tek cevaplamak yerine buradan bir bilgi verelim dedik.

Son virajlara yaklaşırken, Alanya'da seçim heyecanı bütün hızıyla devam ediyor. Zaman daraldıkça, rekabet daha da hararetleniyor. Bu seçim, bir borsadan bile beter, bir gün hoop yükseliyor, bir gün düşüyor, adaylar arasındaki sıralama sürekli değişiyor. Kimse birinci sırada sabit kalamıyor, herkesin yaptığı hamlelerle sıralama sürekli değişiyor. Hatta borsa gibi demeyelim daha çok at yarışı gibi diyelim. Herkesin yaptığı propaganda çalışmalarına göre ilk sıra adayı sürekli değişiyor ve hiçbir aday yerinde sabit duramıyor.

Kimisi hata yaparak birinci sırayı kaybediyor, kimisi ise beklenmedik bir şekilde çalışmasıyla birinci sıraya yükseliyor. Ancak, asıl zafer 1 Nisan sabahı sandıkların açılmasıyla belli olacak gibi görünüyor. Ta ki o güne kadar, bu seçim maratonu yada diğer bir deyişle at yarışı, devam edecek gibi görünüyor.

Gelelim şu anda durumun ne olduğuna, Seçim startı verildiğinde, mevcut belediye başkanı Yücel önde gidiyordu. Arkadan gelen Şahin, sağ kanattan hızlı bir atakla birinci sırayı ele geçirdi. Bir müddet önde giden Şahin’in ve Yücel’in ardında olan, Özçelik zaman zaman sol kanattan ataklar yapsa da, üçüncülüğü korumayı başarıyor. Diğer yandan, Mevlüt Demir, Tahsin Biner, Haydar Yıldız, Enes Nergiz gibi adaylar yarışa katılmaya çalışırken, sonradan dahil olan İlhan Ceylan beklenmedik bir atakla diğer arkada koşan adayları yakaladı.

Düzlüğe gelindiğinde, Şahin üç boy farkla önde olsa da, Yücel sağ kanattan hızlı bir atağa geçerek bir boy farkla liderliği ele geçirdi. Yücel’in önde olduğunu gören Şahin hızlanarak tekrar atağa geçti ve öndeki yerini geri aldı. Bunu gören diğer adaylar da tempoyu artırdı. Yani sevgili okurlarım arkadan onlarda koşturuyorlar, ama daha önce de dediğimiz gibi Alanya'da seçimler çantada keklik değil. Sıralama her hafta değişiyor ve sonuç her zaman belirsiz. Artık son düzlüğe gelindiğinde, yani yarışın sonlarına yaklaşıldığında, birinciliğin kime gideceği daha da netleşecek. Ancak, sandıktan çıkacak sonuç her zaman tahmin edilemez. Adaylardan birisi süprizde yapabilir, yani kesin gözüyle lanse edilen bir bakmışsınız üçüncü, üçüncü dediğiniz ikinci herşey olabilir.

Alanya'da siyasetin nabzı her geçen gün daha da hızlanıyor ve değişiyor. Ancak, sonunda halkın tercihi ne olacak, işte bu en büyük merak konusu. Biz seçim tarihine kadar aldığımız tüyoları sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz. Umuyoruz ki, demokratik bir ortamda herkesin favori bir adayı vardır ve tercihi saygı görecek, Alanya için en doğru kararlar alınacaktır.

Sağlıcakla Kalın..