Yazarımız Sıddık Bey, gündemde olan İran ve İsrail arasında ki durumu değerlendirdi ve burada kimin karlı çıktığına değindi.

Merhaba Sevgili okurlarımız,

Birkaç gündür bütün tv kanallarına baktığınızda iran’ın karşılık vereceği ve üçüncü dünya savaşı çıkacağına dair felaket senaryoları yazılıyor ve bunlarda piyasaları altüst ediyor. Aslında burada bir danışıklı dövüş olayına tanık oluyoruz. Yani İsrail bun da karşılık verecek iran da ona karşılık verecek ve 3. Dünya savaşı çıkacak, çıkacaksa bile iran’ın başlatacağını düşünmüyorum.

Bana göre, iran herhangi bir karşılık vermez çünkü İran Amerika’nın bölgedeki en büyük destekçisidir. Amerika’nın ne zaman bölgeye müdahale etme ihtiyacı olsa İran bir şekilde bahane ediliyor ve Amerika bölgeye giriyor ve İsrail de golan tepelerine doğru ilerliyor, gerekçede her zaman iran oluyor bu defalarca test edildi. Olan o bölgedeki insanlara oluyor.

Bakın Kasım Süleymani Amerika tarafından öldürüldü, şöyle yapacak böyle yapacak denildi, sonuç sıfır. Yani İran her zaman havanda su dövüyor.

Lübnan’da beyrutta hamaslı yetkililerin koordinatlarını kim verdi israil’e ve nokta atışı ile 5 katlı apartmanın üçüncü katında bulunan Hamas yetkilisini vurdu. İran kontrolünde olan Hizbullah hani gazze’ye İsrail adım bile atsa bölgeyi cehenneme çevirecekti ve israil’in gazze’ye yönelik bir müdahalesi anından Tahran’dan kalkan füzeler israili yangın yerine çevirecekti.

Hepsi lafta kalıyor, Suriye’de mezhep temelli kıyım yapılırken Abd üslerine silah doğrultabildiler mi yada pkk lı teröristlere doğrultabildiler mi, yapamazlar çünkü maalesef iran Müslüman ülkeler hariç hiçbir yere saldırmamıştır.

Sorsanız en büyük Filistin destekçisi onlar ama Filistin’e yardım eden ilk 5 ülke içerisinde iran yok maalesef. Ama en büyük yardım eden Türkiye hükümeti ise İsrail işbirlikçisi olarak ilan ediliyor. Bakın sadece Selçuk Bayraktar Filistin’e 12 milyon dolar yardım gönderdi.

İran her zaman konuşur ama hiçbir zaman gerçek bir eylemde bulunmamıştır, Abd komutanını öldürdüğünde bile attığı füzeler ile bir tane bile Abd askerini vuramamıştır. Çünkü İran’ın temeline baktığınızda zaten bunu anlarsınız. Şah Rıza’nın devrilmesinden sonraki dönemde Humeyni’nin gelişini inceleyin araştırın zaten anlayacaksınız.

Sonuç olarak, bu felaket senaryolarının her gün tv kanallarında konuşulup durması, Türkiye ekonomisine zarar vermektedir. Takip edin İran şimdiye kadar İsrail’e hiçbir şey yapmamıştır, yapmayacaktır. Bakın ilk defa saldırdı onda da askeri açıdan vurulan hiçbir yer yok yada israile verilen bir zarar yok.

Şu an yaptığı şey sadece kendi iç kamoyunu tatmin etmek, yaşanan ekonomik sıkıntıları unutturmak ve akabinde israili ve yaptıklarını meşrulaştırmak, millet soykırım yapılan filistini unuttu, mağdur olan israili konuşuyor yani resmen ne amaca hizmet ettiğini belli ediyor.

Sağlıcakla Kalın..