Yazarımız burcu Erdoğan yeni yazısını, sevgini sonsuz kucaklayıcısı Annelerimiz için kaleme aldı.

Baktım ki gazetemizin iki değerli kalem üstadı Anneler Günü ile ilgili duygularını siz değerli okurları ile paylaşmışlar.. Annelerine olan özlemleri kalemlerinden dökülen cümlelere o kadar güzel yansımış ki okurken insanın gözleri yaşarmaması imkansız gibi birşey diyebilirim.. Her iki yazarımızın annelerine ve tüm Rahmana kavuşan annelere rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun inşallah..

Kalemimden kağıda dokunduğum da ilk aklıma gelen, 
Lokman Suresi 14. Ayetinde; “Biz insana, anne-babasına mümkün olan en iyi şekilde davranmasını emrettik. Annesi onu nice zahmetlere katlanarak karnında taşımış; sütten kesilmesi de iki yılı bulmuştur. Onun için, ey insan, bana şükret, ana-babana da teşekkür et. Unutma ki, sonunda bana dönecek ve yaptıklarının hesabını vereceksin” buyrulmuştur. 

Hayatımız boyunca en büyük destekçilerimiz olan, şefkatin timsali, hayatını evlatlarına adayan, ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden, tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan, ""Anne""  sadece bir kelime değil, aynı zamanda içinde binlerce duygunun ve anlamların saklı olduğu bir armağandır.

Bazen hayatta, bir anne için evlat, bazen bir evlat için anne olabilmek, duyguların en derininde saklı bir gerçeklik gibidir. Annelerini kaybetmiş evlatlar ve evlatlarını kaybetmiş anneler, hayatın en yürek burkan gerçeklerinden biridir. Bu kayıp, yaraları derinleştiren, yürekleri paramparça eden bir acıdır. Annesini kaybetmiş bir evlat, sevgi dolu hatıralarla dolu, ama bir o kadar da yarım kalmış bir hayat sürer. Evladını kaybetmiş bir anne ise, kalbinde sonsuz bir boşlukla baş başa kalır, yıkılan hayaller ve unutulmaz anılarla yüreği paramparça olur. Bu acı, hiçbir kelimeyle ifade edilemeyecek kadar derin ve dokunaklıdır. Bu acıyı yaşayanların yanında olmak, onların dertlerini paylaşmak ve acılarını hafifletmek, en azından bir nebze olsun yaralarını sarmaya yardımcı olabilir. Anneler Günü, bu kayıpları yaşayanları hatırlamak ve onların yüreklerine dokunmak için bir fırsattır. Bu özel gün, sevginin ve destek olmanın gücünü göstermek için bir vesile olarak değerlendirilebilir. Unutulmamalıdır ki, kayıplarla dolu bu yolculukta, sevgi ve dayanışma en büyük destekçimizdir.

Annelerimiz, varlıklarıyla hayatımızı güçlendirir ve bizi her daim destekler. Onların sevgisi, sağlam bir çınar gibi bizi zor zamanlarda ayakta tutar ve bize güç verir. Her zorluğun üstesinden gelmemizi sağlayan, sıcacık sevgileri ve desteği, yaşamın en kıymetli hazinelerinden biridir.

Anneler Günü, yalnızca bir takvim etkinliği değil, sevginin, şefkatin ve minnettarlığın özel bir kutlamasıdır. Annelerimize olan derin sevgimizi ve saygımızı ifade etmenin yanı sıra, onların bizim için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlamamızı sağlar. 

Bu vesile ile Anneler Günü'nde, aramızdan ayrılan annelerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm annelerimizin “Anneler Günü”nü kutluyorum. 

Sağlıcakla..