31 mart yerel seçimleri yaklaşıyor ve halk artık kime oy verecek bilmiyoruz ama piyasada dedikodular dolaşıyor.

Sevgili Okurlar,

Bu hafta sonu sizlere Alanya'da dolaşan bazı dedikoduları aktarmak istiyorum. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, Alanya siyaseti giderek ısınmakta ve şehrin siyasi arenası içinde bazı kirli detaylar gün yüzüne çıkma eğiliminde. Dedikodular çok ama sizleri sıkmamak adına kısa kısa aktarıyorum.

Halk arasında dolaşan söylentilerden biri, siyasi taktiklerle ilgili. Belediye başkan yardımcısı Nazmi Yüksel'in İyi Parti'den aday adayı olmasının, Adem Murat Yücel'in isteği doğrultusunda gerçekleştiği iddia ediliyor. Bu taktiğin arkasında, Mehmet Şahin'in İyi Parti'den aday olmasını engellemek amacı güdülüyor. Bir diğer iddia ise Ak Parti Milletvekilinin Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Toklu'yu önce överek destekleyip aday olmasını sağlamak, ardından da aday olmasının önünü kapatıp, Cumhur ittifakının yara alarak Ak parti kanadının tepki gösterip, desteklerini Mehmet Şahin'den yana kullanmalarını sağlamak olduğu.

Diğer bir konuşulan konu, CHP adayının sosyal olmaması ve birçok elemanının kendisini tanımaması. Bu durumun, seçim sürecinde CHP'nin nasıl kazanabileceği konusunda endişelere neden olduğu ifade ediliyor. Seçim tarihi yaklaştıkça adaylar arasında bel altı vuruşmaların daha da artacağı konuşulanlar arasında. Halk sanki entrikaların döndüğü bir dizi izler gibi, Alanya belediye başkan adayları hakkında söylentileri konuşuyorlar.

Bu hafta sonu halk arasında konuşulan dedikodular bunlar ancak, bu dedikoduların Alanya'ya herhangi bir fayda sağlamayacağı aşikar. Tam aksine, şehre zarar verebilecek bir atmosfer yaratabilir. Bu nedenle, temennimiz bu dedikoduların halk arasında çok fazla konuşulmaması ve adaylar arasında seviyeli bir seçim sürecinin yaşanması yönünde. Birbirlerini yıpratarak değil, Alanya'ya değer katacak bir başkanın seçilmesi adına güzel bir seçim atmosferi oluşturulmasını dileriz. Çünkü her zaman dediğimiz gibi, kazanan Alanya, bundan fayda sağlayan ise Alanya halkı olsun.