Yazarımız Sıddık Bey, bu yazısında sizler için, yerel seçim için adayların nasıl pankart savaşına girdiğini kaleme aldı.

Yeni film vizyona girdi, eğer haberiniz yoksa Alanyawood yapımı bu filmi sakın kaçırmayın. Seçim süreci devam ederken, adayların daha önce nasıl milyonlarca lirayı harcayarak her yere afiş ve pankart asmaya uğraştığından bahsetmiştik ve hatta cüzdanları dimçayından mı dolduruyorsunuz abartmayın diye serzenişte bulunmuştuk.

Bunun sonucu olarak, bu kadar çok pankart asılırsa ya diğerlerine yer kalmadığı için, ya da o gözükmesin ben daha çok gözükeyim diyerekten, birbirlerinin asılan pankartlarını indirme ve yırtılma haberleri yapılmaya başladı.

Her adayın kendine yakın olan basın mensubu arkadaşlar tarafından haber yapıldığını okuyoruz. Tabii kulağımıza gelen fısıltılarda var, bazılarının kesim ekibi bile olduğunu duymadık desek yalan olur. Duyup da yazmamakta olmaz, sizden nasıl saklayabiliriz bunu.

Gece 24:00'dan sonra bu ekipler çıkıp, rakiplerin pankartlarını hooop bir makas darbesi ile indiriveriyormuş. Bunlara ne gerek var anlamıyorum zaten bu kadar afiş ve pankart asılmasını da anlamıyorum. Ne yapacak bu seçmen, sizin resminize bakıp "aaa bu daha yakışıklı, bu daha karizmatik" diyerek fikrini mi değiştirecek? Siz boşuna bu kadar milyonları harcıyorsunuz, boşa gidiyor.

Eğer insanları etkilemek istiyorsanız ve bu fazla afişler ile tepki de almak istemiyorsanız, bakın ramazan ayı geldi, insanlar oruç tutup ibadet yapacaklar, ihtiyacı olanlara yardım edin. Bu astırdığınız afişlerin brandasından tutun da boyasına varıncaya kadar ithal ve paralarınız, bunları üreten firmaların daha çok kazanmalarından başka bir işe yaramıyor.

Kiminiz milliyetçi, kiminiz sosyalist söylemler ile seçime gidiyorsunuz, ama hiçbir işe yaramayacak pankartlara boşa para harcıyorsunuz ve Alanya ekonomisi dışarıya kaçıyor, az paralar değil bunlar. Bakın bir de şöyle bir durum var. Ramazan ayı demişken aklıma geldi, onu da belirteyim.

Belki yardım yaparsınız ve bu vesile ile yardım paketlerine hurma filan da koyarsınız. Daha iyisini, daha kalitelisini verelim diye paket içine Kudüs hurması koymayın. Kudüs hurması diye bir çeşit yoktur ve isral’in genetik yapısı ile oynanmış hurmasıdır ve Hacı Şakir sabunun sahibinin yahudi olması gibi Müslümanlara yönelik bir pazarlama tekniğidir.

Sonuç olarak pankartlar ile de olsa savaşmayın, yardım dağıtın, Hurma dağıtın ama Kudüs hurması olmasın.

Sağlıcakla kalın...

Afis (1)Afis (3)Afis (2)