Merhabalar……

Uzun bir aradan sonra tekrardan bir seçim yazımızla karşınızdayım,

Esasen nedenini tam olarak seçemesem de,Eski seçim heyecanları yok bende.Acaba artık siyaseti tamamen bir kenara bıraktığım için mi dedim ama bakıyorum,Ne medyada nede etrafımda ki hergün hükümet yıkıp hükümet kuran esnaf kardeşlerimde de bir heyecan yok.Nedeni nedendir acaba diye düşünürken aklıma bazı sebepler takıldı.

Esasen sadece biz oy veren faniler değil siyasiler de de eski heyecan yok gibi,

Şaşkınımda bir yandan,Biz lerin aklı karışabilir de koskoca siyasilerin aklı nasıl karışık anlayamadım,Yerel seçim mi yapıyoruz yoksa genel seçim mi anlayamamışlar onlarda,Muhalefet kanadı ekonomik kriz-Tanzim satışlar derken, Hükümet kanadı da Bekaa sorunu diyor.Arkadaşlar ben mi anlayamıyorum yoksa yerel seçim değimli gelen.

Medya dersen hiçbir heyecan yok sanki Askerliğinin songünleri gelmiş teskereci askerler gibi her şeye bir boşvermişlik almış başını gidiyor.Basılı gazeteleri elime alıyorum hep aynı,Başkan YÜCEL ve İttifak adayı SÖNMEZ başka bir şey yok.

Ey medya sizin göreviniz halka doğru tarafsız bilgi sunmak değil mi,Şehri ALANYA mın kaç adayı varda sadece ikisini yazar çizersiniz.Bu yaptığınız okurlarınıza ihanetin yanında Alanyamızın yetiştirdiği Efsane Başkan ÇAKIR’a  veya Bağımsız aday olma cesaretini sunan ANASTASİA hanıma veya Saadet partisi adayı ŞANLI’ya saygısızlık değilde nedir.

Eskisi gibi yüksek volümlü müzik, etrafı kirleten bayrakları, afişleri özlüyor değilim kusura bakmayın,ben veya bizler dev gerçekçi projeler ve bunları yapabilecek vizyonda adaylar ve heyacanlı kalifiye ekip istiyoruz.

Şimdilik Ülkemizde iki ayrı kutup var gibi birde bunlardan ayrı birkaç parti.Cumhur ittifakı AK parti ile MHP arasında, Millet ittifakı ise İP ile CHP arasında

Bunlardan ayrı Türkiyede nerede ise her bölgede seçime giren SAADET partisi var,Birde DEMOKRAT parti ile DSP var.

Saadet sosyal medya ve basından takip ettiğime göre iktidar olma  gibi bir derdi olmayan,Sadece CUMHUR ittifakını zayıflatıp diğer oluşumun önünü açmak için çabalayan bir parti görünümünde.Alakası yok desenizde bakın demeçlere Hergün 24 saat tüm mesajlarında her bölgeden seçime girecek ve her partiden rakipleri olduğu halde tek dertleri AK parti sanki yarışın içinde CHP-İP yok, adamlar iktidarı eleştirecek, nevar bunda diyorsanız Bakıyorum belediye başkanlığı CHP de olan yerde de AK partiyi eleştiriyor. Bu yerel seçim oranın iktidarı CHP yi eleştirsene yok.

DSP de bence şöyle bir akıllı hamle yaptı,Millet ittifakı neticesinde CHP ile İP ittifakı sonucu çoğu yerde CHP daha çok şanslı olabilmesine rağmen eski ÜLKÜCÜ kanattan aday göstermiş bunu fırsat bilen DSP de oralarda eski Solcuları aday göstererek  bence bir avantaj yakalama çalışmasına girmiştir.

DEMOKRAT parti cephesinde Ülkem genelini bilmesem de Alanyamda bildiğimi yazayım. Birkere probaganda larında kimseye taş atma dertleri yok bir anımı yazmama izin verin.Benim eşim Mahmutlar mahallesinden,O zamanlar kasaba olan Mahmutlara iki ayda bir giderim,Belediye seçimleri oldu ben Heralde iki ay felan gitmemişim bir gittim inanın o zaman tanıyamadım belediye caddesine hemen bir saat kulesi kondurulmuş yolları yapılmış bukadar kısa sürede pes doğrusu dedim.O başkanlık yaptığı dönemde MAHMUTLAR çağ atladı Alanyamın en izbe kasabası cazibe merkezi oldu.Hatta lütfen zorla belediye altında bir tek ZİRAAT bankası şubesi varken bir anda birçok banka şube açtı,Ama işte o dönem ve hala devam eden AK parti olmasında kim gelirse gelsin ittifakı ile tekrar seçmediler seçilem CHP li başkan belli süre sonra kendi partili encümeninin şikayeti ile yolsuzluktan cezaevine düştü ve beş yıllık rüyadan uyanan Mahmutlar halkı için artık çok geçti.

Reklam yapma diyenlere şöyle derim”Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” Şu anda ki adayların üçü aynı dönem belediye başkanlığı yaptılar açın arşivi göreve geldikleri ile giderken bıraktıklarına bir bakın fersah fersah Çakır önde değilse ben hiçbirşey bilmiyorum.

Yine söylediğimi tekrara düşeyim bu seçim genel seçim değil Yerel seçim,Ve emanet i ehline verin,Ehil kimi derseniz Rabbim bana olduğu gibi sizlere de yetecek aklı vermiş o ehliyet sınavına, tüm adayları üzerlerinde ki parti ceketlerini çıkarıp bir sokun, kim önde gelirse onu seçin ki sonraki beş yıl çok üzülmeyesiniz der.Tüm adaylara özellikle medeni cesaretinden dolayı ANASTASİA hanıma başarılar dilerim.