Kalabalık, "En büyük başkan bizim başkan" sloganlarıyla coşkuyla yürüdü. İYİ Parti İl Başkanı Karacan, yürüyüşe katılanlara hitaben, "Alanya halkı Mehmet Şahin'e sahip çıktı" şeklinde konuştu.

Yürüyüş, Alanya iskele şelale önünde son buldu ve toplanan kalabalığa hitap edildi. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından meclis üyesi adayları sahneye davet edildi. İlk konuşmayı İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan yaptı.

Karacan, konuşmasına Alanya'nın iyi, cesur ve güzel insanlarını selamlayarak başladı. "Maşallah buralara sığmamışız, deniz kenarı da balkon da dolu" diyerek kalabalığı selamlayan Karacan, Mehmet Şahin'in bugüne kadar Alanya'ya neler kattığına vurgu yaptı. Şahin'in kısıtlı imkanlara rağmen Alanya için büyük fedakarlıklar yaptığını ve görevini layıkıyla yerine getirdiğini belirtti. Meclis üyesi adaylarının da büyük bir özveriyle çalıştığını ve halkın desteğini hak ettiğini dile getirdi.

Karacan, Şahin'in değişim yürüyüşündeki yoğun katılımı görerek, "Alanya halkı Mehmet Şahin'e sahip çıktı" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İYİ Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin ise, kalabalığa hitap ettiği konuşmasında duygularını ifade etti. "Maşallah, maşallah. Allah hepinizden razı olsun" diyerek katılımcılara teşekkür etti. "Ben inanın çok duyguluyum. Beni hiç şaşırtmadınız bugüne kadar. Gene Allah hepinizden razı olsun. Sağ olun var olun" dedi.

Değerli İl Başkanının kendilerine hitap etmesine teşekkür eden Şahin, "Öncelikle değişim yürüyüşümüze hoş geldiniz diyorum" ifadeleriyle konuşmasına başladı. "Biz değişim yürüyüşümüzü Alanya için kalbi atan, Alanya’yı seven dostlarımızla yapıyoruz" dedi. "Belediye işçilerimizi zorlamıyoruz. Arkamızda ne belediye var ne büyükşehir var. Sizler varsınız. Alanya halkımız var" şeklinde devam etti.

Şahin, Alanya halkının gösterdiği teveccühün kendilerini daha çok teşvik ettiğini belirterek, "71 projemizle Alanya’mızı Allah’ın izniyle şaha kaldıracağız. İnancımızdan ödün vermeden Alanya’mızı huzurlu bir dünya kenti yapacağız" dedi. "Ben buraya güveniyorum. Alanya halkına güveniyorum" diyerek sözlerini sürdürdü.

Adaylığını açıkladığında karşılaştığı eleştirilere de değinen Şahin, "Ben 2 yıl önce adaylığımı açıkladığımda ne dediler ‘Partisi yok, nereden aday olacak’ dediler. Sonra ne dediler biliyor musunuz? ‘Kime güveniyor’ dediler. İşte ben buraya güveniyorum. Alanya halkına güveniyorum" diye konuştu.

Şahin, Alanya için çalışırken devletin gücünü kullandıklarını, ancak bu gücü sadece Alanya için kullandıklarını belirtti. "Hiçbir zaman kendimiz için kullanmadık. Sizleri mahcup edecek bir işin içerisinde olmadık" dedi. "Eğer benim hayatımda orman, hazine, varsa ben bugün Alanya halkından özür dileyerek adaylıktan çekileceğim" şeklinde konuşmasını tamamladı.