Dünyanın jandarması konumundaki ABD, yıllardır Orta Doğu'da PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG'ye silah, mühimmat, ve maddi destek sağlıyor. ABD, Suriye'deki önceliği olan DEAŞ'ı yok etme planında YPG'yi sahadaki en etkili ortak olarak gördüğünü belirtiyor. Türkiye'nin Suriye'deki YPG hedeflerine saldırı düzenlemesinin ardından ABD bölgedeki askerlerini YPG ile Türkiye arasında bir bariyer olarak konuşlandırdı, ABD askerlerinin ve üst düzey komutanlarının YPG'li teröristlerle birlikte yer aldığı fotoğraflar sık sık yayınlanıyor.

Heath Ledger'in ölümüne dair yeni detaylar ortaya çıktı. Heath Ledger'in ölümüne dair yeni detaylar ortaya çıktı.

ABD DERGİSİ AÇIK AÇIK YAZDI
ABD merkezli dergi The American Conservative, ise "Suriye'deki terörist müttefiklerimiz" başlıklı analizinde ABD'nin Orta Doğu politikalarını eleştirdi. Dergi, ABD yönetim ve ABD ordusunun YPG ile iş birliği yapmasını "Stratejik dar görüşlülük" olarak yorumladı ve Kasım ayında yapılacan olan ABD seçimleri öncesi Suriye ve Gazze'deki savaş nedeniyle Orta Doğu politikalarının Washington için sorun çıkartacağını ifade etti.

The American Conservative terör örgütü PKK'nın yaklaşık 40 yıldır şiddet yanlısı terör eylemleri düzenlediğini hatırlatarak YPG'nin PKK'nın uzantısı olduğunu ve terör örgütünün sadece Türkiye değil NATO için de tehlike arz ettiğini belirtti.

Kaynak: Milliyet Gazetesi