Yazar Malcolm Gladwell'in sunduğu bir podcast sunumu sırasında yönetmen ve senarist Stephen Gaghan, Heath Ledger'in ölümüyle ilgili yürek parçalayıcı yeni ayrıntıları ortaya çıkardı.

28 yaşındaki Ledger, Ocak 2008'de ölümcül alkol ve madde karışımı nedeniyle yatağında ölü bulunmuştu; bu, yetkililerin bir kaza olduğuna hükmettiği bir trajediydi. Gaghan duygusal olarak, aktörün komodinin üzerinde Gladwell'in kitabının bir kopyasının bulunduğunu ve yanında da Gaghan'ın senaryosunun bulunduğunu hatırladı.

Oscar ödüllü yönetmen, Ledger'in öldüğü olay yerine vardıktan kısa bir süre sonra telefon eden Ledger'in babası Kim Ledger'den bir telefon aldığında şaşkına döndüğünü söyledi.

Gaghan, "Bir telefon aldım, hoparlördeydiler ve arayan Heath Ledger'in hiç tanımadığım babasıydı" dedi. Gladwell'e "Senaryomuz onunla yataktaydı, senin kitabın da komodinin üzerindeydi" dedi.

Gaghan, Ledger'in babasının ve ona eşlik eden başka bir aile dostunun, oyuncunun cesedini bulduktan sonra şok içinde senaryoda yer alan numarayı çevirdiğine inandığını söyledi.

Haberi öğrendikten sonra Gaghan, "Ben yere yığıldım" dedi. "Ayaklarım altımdan çıktı."

Gaghan, Gladwell'in kitabı Blink: Düşünmeden Düşünmenin Gücü'nün beyazperdeye uyarlanan, daha önce yapılmamış bir filminin geliştirme sürecini anlatırken ayrıntılar ortaya çıktı . Rol başlangıçta o zamanlar çok daha ünlü olan Leonardo DiCaprio'ya yönelik olsa da Gaghan, Ledger'ı projede başrol oyuncusu olarak tasavvur etti .

Gaghan, Ledger ile şans eseri tanıştıktan sonra onun kişisel çekiciliğine hayran kaldığını söyledi.

“Heath Ledger'la tanıştım ve onunla anında çok ama çok yakınlaştım. Onunla biraz alışılmadık ve benim için gerçekten özel olan gerçek bir bağ kurmuştum. Gerçekten heyecanlandım ve onu ana karakter olarak görmeye başladım” diye anımsıyor Gaghan.

Gaghan, "Bu adamı sevdiğimi ve onunla bir sürü film çekeceğimi hissettim" dedi.

Editör: Haber Admin