Afyonkarahisar’da, yapılan Türkiye Motosiklet Federasyonu Kulüp İstişare Toplantısı’na TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Başkan Vekili Sadık Vefa, Asbaşkanlar Ogün Baysan, Mahmut Nedim Akülke, Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri Erdoğan Yıldırım, Ganim Umu, Vehbi Ulusan, Anıl Günyeli, Mevlüt Kolay, federasyona bağlı kulüp başkanları ve Teknik Kurul Üyeleri katıldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kulüp İstişare Toplantısı’nda geçmiş yıllarda olduğu gibi motor sporları adına iyi projeler üretildiğini belirtti. Başkan Uçar, “Medya görünürlüğü anlamında kulüplerimizin yaptığı organizasyonlar sayesinde federasyonlar arasında yapılan sıralamada ilk beşte yer alıyoruz. Artık çok rahat bir şekilde dünya şampiyonalarını ülkemizde düzenler hale geldik ve düzenleme kabiliyetimiz ciddi anlamda arttı. Ben bütün yıl büyük emekler verip sporcularını şampiyonalarda yarıştıran ve ayrıca üst düzey organizasyonlara imza atan kulüplerimize çok teşekkür ediyorum. Bu sene 3 farklı dünya şampiyonasını ülkemizde düzenleyeceğiz. Umut ediyorum ki 2024 yılı bir önceki yıla göre daha güzel geçecek.” diye konuştu

Toplantıda Gençlik ve Spor Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yrd. Mehmet Aslan yeni Spor Kulüpleri Kanunu ve Spor Kulüpleri Tescil Yönetmeliği başta olmak üzere Spor Anonim Şirketleri Tebliği konularında açıklamalarda bulundu. Spormoto KTM Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Enes Karataş sponsorluk alanında bilgilendirme yaparken, kulüp temsilcilerinin sunum ve önerileriyle devam eden Kulüp İstişare Toplantısı, motor sporlarında ilk kez yapılacak antrenör kurs programı bilgilendirmesi ile tamamlandı.

IFFHS, dünyanın en iyi takımları listesini güncelledi IFFHS, dünyanın en iyi takımları listesini güncelledi

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’a toplantıda ayrıca motor sporlarına desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Öte yandan 2024 Teknik Kurul Toplantısı, Teknik Asbaşkan Ogün Baysan başkanlığında Afyonkarahisar’da yapıldı. Teknik Kurul’da yeni kurallar ve yarış tarihleri karara bağlandı.

Editör: Haber MERKEZİ