14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere Cumhur İttifakı ortağı olarak girecek olan Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya 1.Sıra Milletvekili Adayı Alaattin Çakır, adaylığın açıklandığın günden beri seçmenin favori adayı olarak görülmeye devam ediyor.
Cumhur İttifakı’nın ortağı olarak seçimlere gireceği için seçim barajı engeli olmaması, belediye başkanlığı döneminde bölgesine kazandırdığı uzun vadeli proje ve hizmetleri, seçmenin gece-gündüz ulaşabileceği güvenilir bir siyasetçi olması gibi etkenlerden dolayı gittiği her ortamda seçmenin büyük ilgi ve desteğini alan Çakır, 
“Kıymetli hemşehrilerimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) vekili olmak için çıktığımız bu kutlu yolda, bizlere destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. 
Son yıllarda üst üste yaşanan doğal afet ve salgınlardan esnaflarımızın da derinden etkilendiğini biliyoruz. Vatandaşlarımız teveccüh gösterip bize yetki verdikleri takdirde, esnafımızın sıkıntılarının giderilmesi ve desteklenmesi için hazırladığımız projeleri en kısa sürede hayata geçireceğiz. 
30 yıllık siyasi hayatımda hiçbir zaman popülist siyaset yapmadım. Vatandaşlarımıza geleneksel seçim vaatlerinde bulunmayı değil, her türlü etüt çalışması yapılmış hizmet projelerimi anlatmayı tercih ediyorum. 
Tarım ve ticaretin içinden gelen bir Alanyalı olarak, esnafımızın her zamanda yanında olacağım” dedi. 

Editör: Haber EDİTÖR