Faciada 1 vatandaşın hayatını kaybettiği ve 17 vatandaşın yaralandığı belirtilirken, olayla ilgili başlatılan adli soruşturma hakkında detaylar paylaşıldı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda gerçekleştirilen soruşturma kapsamında, uzman bir bilirkişi heyeti tarafından detaylı inceleme ve keşif çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar sonucunda hazırlanan ön rapor, müşteki ifadeleri ve şüpheli savunmalarıyla birlikte değerlendirildi. Sonuç olarak, teleferik hattını işleten firma ile hattın bakım ve onarımından sorumlu firmanın yetkilileri ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 14 şüpheliden 5'i tutuklandı. Diğer 8 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verilirken, 1 kişi serbest bırakıldı.

Tutuklananlar arasında dikkat çeken isimlerden biri ise Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz oldu. Facianın ardından adli sürecin tüm yönleriyle titizlikle sürdürüldüğü vurgulandı.

Antalya'nın en önemli simalarından biri olan ANET Genel Müdürü ve son seçimlerde CHP'den Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz, mevcut ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu, mekanik mühendisi Okan Erol, Megatower bakım şirketi sahibi Serdar Tezcan ve bakım şirketinin bakım ve otomasyon amiri Serkan Yellice, "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Diğer 9 şüpheli ise serbest bırakıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs’ı coşkuyla kutlayacak Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs’ı coşkuyla kutlayacak

Adalet Bakanı Tunç, olayın tüm detaylarının ortaya çıkarılması için çalışmaların kararlılıkla sürdüğünü belirtti ve kamuoyunu sürecin takipçisi olmaya çağırdı. 

Editör: Haber EDİTÖR