T.C kimlik numaranı ezberleme şekline göre hangi zeka türüne sahip olduğunuzu merak ediyor musunuz?

4+4+3(Sorgulayıcı ve sportif zeka)

Bu şekilde kimlik numarısını ezberinde tutan vatandaşların sorgulayıcı ve sportif bir zeka türüne sahip olduğu bildirildi. Bu kişilerin olayları neden sonuç ilişkisiyle çözümeye çalıştığı, hareket halinde olmayı sevdiği bildirildi. Durağanlık sevmeyen kişiler bu şekilde ezberliyor.

4+3+2+2(Kişisel-içsel ve sosyal zeka)

Bu şekilde kimlik numarasını ezberleyen vatandaşların kişisel-içsel ve sosyal zeka türüne sahip olduğu bildirildi Bu kişilerin beceri ve hedef uyumunda yüksek bir öngörüye sahip olduğu ve başladıkları tüm işlerde başarı elde ettiği bildirildi.

3+2+2+2+2(Sosyal ve müzikal zeka)

Bu şekilde vatandaşlık numarasını ezberleyen vatandaşların sosyal ve müzikal zekaya sahip oldukları bildirildi. Bu kişilerin dışa dönük ve liderlik özelliklerine sahip oldukları, iletişim kurdukları kişileri etkisi altına alabileceği ve ikna kabiliyetlerinin yüksek olduğu bildirildi.

3+3+2+3(Matematiksel ve sosyal Zeka) 

Kimlik numarasını böyle ezberleyenlerin ise matematiksel ve sosyal zeka türünde ön plana çıktığı belirtiliyor. Analitik şekilde düşünebilen, bu şekilde düşüncede oldukça başarılı olan bu kişiler, tümdengelim ya da tümevarım konusunda da sağlam sorgular yaparak sağlıklı sonuçlara ulaşırlar.

3+3+3+2(Müzikal ve dilbilimsel zeka)

Böyle ezberleyenlerin ise müzikal ve dilbilimsel zeka türüne sahip olduğu bildirildi.

2+2+2+2+2+1 (Dilbilimsel ve matematiksel zeka)

Bu zeka türüne sahip olan kişilerin hitabet yeteneği yüksektir. Girdikleri sosyal ortamlarda anında dikkat çekerler ve bir anda ilgi odağı olurlar. İnsanları anlama ve empati kurma konusunda kendilerini geliştirmeyi başarmışlardır. Beynin her iki lobunu da etkin bir şekilde kullanan bu kişilerin hayatında daima bir denge vardır. Hem sözel hem de matematiksel zekaları oldukça güçlüdür. Bu nedenle analitik yeteneği ve sosyal taraflarını birleştiren bu kişiler karşılaştıkları olumsuzluklara çözüm bulma konusunda ustalaşmıştır.

2+3+3+3 (Sosyal ve görsel zeka)

Bu kişiler dikkatli bir şekilde baktıkları görselleri hafızalarında tutarlar. Üstelik bu becerileri o kdar yüksektir ki kimsenin görmediği detayları dahi bir çırpıda fark edebilirler. Hayal dünyası ve sosyal ilişkileri hayatlarının temelini oluşturur. Sosyal etkinliklerde girdikleri ortamın yıldızı olmayı başarırlar. Kendini çok iyi bir şekilde anlatırlar ve her ortam yaratıcılıklarıyla diğer kişilerden ayrılırlar.

2+3+2+2+2 (Naturalist ve içsel zeka)

İstanbul'da Mısır Çarşı'sında yangın çıktı. İstanbul'da Mısır Çarşı'sında yangın çıktı.

Dünyadaki hemen her varlığın kendine özgü yapısını içgüdüsel bir şekilde ayırt edebilirsiniz. Doğal bir zekaya sahipsiniz, aynı zamanda mantığınız duygularınıza daha baskın olabilir. Her şeyi sorgulayan bir yapıya sahip olabilirsiniz.

Belirsizlikten hoşlanmayan, her şeyi net çizgileriyle görmek isteyen bir karakteriniz olabilir. Bu nedenle hemen her şeye dair mantıklı bir sonuca erişme çabanız görülebilir.

Yetenekli ve pratik bir yapıya sahip olmanız, insan ilişkilerinde oldukça iyi bir bağ kurmanızı da mümkün kılar. Yeniliğe açık olmanız ise her şeyi bilmek isteyen yapınızla bir araya geldiğinde hemen her konuda yeni fikirlerin sizden çıkmasını sağlar.

2+2+2+2+3 (Analitik zeka)

Klasik IQ testlerinde başarılı gruplardan biri olarak nitelendirilen bu kişiler, özellikle matematik işlemlerinde becerileri yüksektir ve yeni kuramlarla ilgili daha çabuk kavrarlar. Karmaşık olan mantıksal örüntülerde bile çözüm yolunu kolayca bulabilirler.

Genellikle yazılım, algoritma, bilgisayar programlama gibi işlemlerini daha rahat yerine getirebilirler ve satranç, dama gibi mantık testlerinde daha iyi sonuçlar elde edebilirler

Editör: Haber MERKEZİ