Dünkü "Alanya'nın Değerleri" etkinliğinde ALGC (Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti) tarafından düzenlenen etkinlikte Alanya Belediye Başkan Adayı ve Litvanya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Mehmet Şahin konuk oldu. Etkinlik, DİM TV tarafından canlı yayınlandı ve açılış konuşmasını ALGC Başkanı Ferit Kesen yaptı. Kesen, Mehmet Şahin'in ALTSO (Alanya Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanlığı döneminde Alanya için önemli hizmetlere imza attığını belirterek kendisine teşekkür etti. Mehmet Şahin gazetecilerin sorularını yanıtlarken çarpıcı ve samimi açıklamalar yaptı.

Mehmet Şahin, Alanya'da kentsel dönüşümün ada bazında yapılması gerektiğini vurgulayarak parsel bazında yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını doğru bulmadığını ifade etti. Göreve gelmeleri durumunda ada bazında kentsel dönüşümü gerçekleştireceklerini ve hiçbir vatandaşın mağduriyet yaşamayacağını söyledi. Ayrıca belediye ve kaymakamlık binalarını yıkarak kent meydanını oluşturacaklarını belirtti. İskele bölgesinin de acil olarak revize edilmesi ve yenilenmesi gerektiğini ifade etti. Aile sağlık merkezleri kuracaklarını ve kamuya açık sosyal alanlarda alkol tüketimine izin vermeyeceklerini dile getirdi. Mehmet Şahin ayrıca siyasetin hizmet için bir araç olduğunu belirterek siyasi partilerden gelen teklifleri değerlendireceklerini ve Alanya halkının talepleri doğrultusunda aday olacaklarını söyledi.

Şahin, devletin imkanlarını Alanya için kullandığını ve ALTSO Başkanı olarak devletin gücünü Alanya'ya hizmet için kullandığını ifade etti. Yeni yönetimin üye aidatlarına yaklaşık 4 kat zam yapmasını da değerlendirdi ve üyeliklerin gönüllülük esasına dayanması gerektiğini belirtti.

Ayrıca, Alanya'nın değerlerine sahip çıktıklarını ve Alanya muzu, avokadosu ve yeni dünyası için patent almayı başardıklarını söyledi. Keçiboynuzu için de çalışmaların olduğunu ve patentin onaylandığını belirtti. Kırsal alanlarda ortaya çıkan yetki karmaşasını çözeceklerini ve kırsal alanlara hizmet götüreceklerini ifade etti. Cuma Pazarı Projesi'nde yer alan kapalı pazar bölümü ile ilgili şikayetleri dikkate alacaklarını ve pazarcı esnafının memnuniyetini sağlamak için gereken düzenlemeleri yapacaklarını belirtti.

Mehmet Şahin ayrıca turizm çalışanları için rahatlatıcı projeleri olduğunu belirterek siesta metodunu geri getireceklerini ve memurlar için uygun fiyatlı konutlar yapacaklarını söyledi. Yerleşik yabancıların Alanya'da ikamet alabilmelerini engelleyen uygulamalara son vereceklerini ve elektrikli scooterlar konusunda düzenlemeler yapacaklarını ifade etti

Editör: Haber EDİTÖR