21 il için sarı kodlu alarm! 21 il için sarı kodlu alarm!

 Devlet kadrolarına atanmayı bekleyen sağlık mezunu adaylar ÖSYM Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sağlık Bakanlığı işçi alım başvurusu başladı mı? gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladılar. İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

ÖSYM SAĞLIK BAKANLIĞI TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI MI?

Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin son dakika açıklaması geldi.

Bakan Koca, "İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR'a listelerimizi gönderiyoruz." dedi.

Bir takım ziyaret ve toplantılar için Niğde'ye giden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Niğde Valiliği ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

31 bin 317 personel ataması için kılavuzun yayınlanacağını da sözlerine ekleyen Bakan Koca; "Biliyorsunuz, 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR'a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkılacak. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında ilana çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber EDİTÖR