Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ulusal Sağlık Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı"nın ardından düzenlediği basın toplantısında önemli bir duyuru yaptı. MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) kullanıcılarını sevindirecek yeni bir dönemin müjdesini verdi.

Aile içindeki rol dağılımı, bireylerin yaşına ve duygusal olgunluğuna uygun olmalı Aile içindeki rol dağılımı, bireylerin yaşına ve duygusal olgunluğuna uygun olmalı

Bakan Koca, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Sistem artık şöyle işleyecek: Ertesi gün randevusu olan her hastamız, akşam saat 8’e kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek. Bu sisteme Onaylı Randevu Sistemi, MHRS’de başlatılan bu yeni döneme de 'Onaylı Randevu Dönemi' diyoruz. Uygulama pazartesi günü başlıyor."

Hastaların randevu süreçlerini daha kolay ve etkin bir şekilde yönetebilecekleri bu yeni uygulamanın sağlık hizmetlerinde verimliliği artırması bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurusuyla MHRS kullanıcıları, randevu süreçlerinde daha organize bir yapıyla karşılaşacaklarını umut ediyor.

Editör: Haber EDİTÖR