Dünyanın en zengin ailelerinden biri olan Rothschild ailesinin önde gelen isimlerinden ve '4. baronu' olarak tanınan Lord Jacob Rothschild, 87 yaşında hayatını kaybetti. Ailesi, 87 yaşında ölen Rothschild'in cenazesinin Yahudi geleneklerine uygun olarak aile içi bir törenle gerçekleştirileceğini, ileri bir tarihte de anma töreni düzenleneceğini duyurdu.Rothschild Vakfı, Lord Rothschild'in vefatını Waddesdon Manor web sitesinde duyurdu ve açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Rothschild Vakfı, İngiliz yaşamının birçok alanında derin etkiler bırakan işadamı, girişimci, hayırsever ve kültürel lider olan Yönetim Kurulu Başkanı Lord Rothschild'in vefatını derin bir üzüntüyle duyurur.

Lord Jacob Rothschild Kimdir?

İngiltere'de 1936'da doğan Rothschild, ülkenin önde gelen okullarından Eton College ve Oxford Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra aile mesleği olan bankacılıkla iş hayatına atıldı.

Birçok finans şirketi ve varlık yönetim şirketinin kurucusu ve yöneticisi olan Rothschild, aynı zamanda dünyanın önde gelen sanat koleksiyonlarının sergilendiği Londra'daki Ulusal Galeri'nin de yönetim kurulu başkanlığını yürütüyordu.

İngiltere Parlamentosunun üst kanadı Lordlar Kamarası üyesi olarak 1991-1999 yıllarında görev yapan Rothschild, öldüğünde "4. Rothschild Baronu" unvanını taşıyordu. Baron unvanını oğlu Nathaniel Philip Rothschild üstlenecek.

Editör: Haber MERKEZİ