Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe'nin Süper Kupa maçında 3-0 hükmen mağlup sayılmasına ve 4 milyon TL para cezası verilmesine karar verdi. Ayrıca, Galatasaray'a taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112 bin TL, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ise 100 bin TL para cezası verildi.

Corendon Alanyaspor, Antalyaspor maçının hazırlıklarına başladı Corendon Alanyaspor, Antalyaspor maçının hazırlıklarına başladı

TFF'nin açıklamasına göre, Galatasaray'ın 07.04.2024 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe Turkcell Süper Kupa Müsabakasında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Galatasaray'ın taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 100.000 TL para cezası ile cezalandırıldı.

Fenerbahçe'nin aynı müsabakada başlamış müsabakanın terk edilmesinden dolayı futbol müsabaka talimatı uyarınca 3-0 hükmen mağlup sayılmasına ve 4.000.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Fenerbahçe'nin idarecisi Ahmet Ketenci'nin, başlamış müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti cezası ve 520.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Editör: Haber EDİTÖR