Suç Örgütü Üyesi 8 Şüpheli Yakalandı. Suç Örgütü Üyesi 8 Şüpheli Yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasına göre, Muğla ve Bursa merkezli 6 ilde düzenlenen "KALKAN-16" operasyonlarında 19 göçmen kaçakçılığı organizatörü ile birlikte 173 düzensiz göçmenin yakalandığı bildirildi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü çalışmalar neticesinde, Muğla merkezli olarak İstanbul, İzmir, Mersin ve Gaziantep’te gerçekleştirilen operasyonlarda 15 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığı belirtildi. Bu operasyonlar sonucunda 7 kişinin tutuklandığı, 2 kişi hakkında adli kontrol kararı verildiği ve diğerlerinin işlemlerinin devam ettiği ifade edildi.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonlarda ise 4 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığı ve haklarında adli işlemlerin başlatıldığı bildirildi. Operasyonlar kapsamında çok miktarda Türk Lirası ve dijital materyale el konulduğu kaydedildi.

Operasyonların Göç İdaresi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildiği belirtildi.

Editör: Haber EDİTÖR