Günübirlik kiralanan evlere baskın yapıldı. Günübirlik kiralanan evlere baskın yapıldı.

Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildi ve 41 ilde eş zamanlı olarak yapıldı.

Operasyonlarda toplamda 856 kilogram uyuşturucu madde ve 795 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Ayrıca, 268 zehir taciri ve sokak satıcısı da operasyonlar sonucunda yakalandı.

Operasyonlara 558 ekip, 1.635 personel ve 44 narkotik dedektör köpeğin katıldığı belirtildi. Bazı illerde yapılan operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu miktarları ve yakalanan zehir tacirleri ile sokak satıcılarının detayları şöyle:

  • Edirne'de yapılan operasyonda 218 kilogram skunk ve 200 bin adet uyuşturucu hap ele geçirilirken, 5 sokak satıcısı yakalandı.
  • Diyarbakır'da yapılan operasyonda 186 kilogram skunk ele geçirildi ve 1 zehir taciri yakalandı.
  • İstanbul'da yapılan operasyonda ise 175 kilogram metamfetamin, 66 kilogram bonzai ham maddesi, 10 kilogram 600 gram kokain ve 535 bin 560 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Ayrıca, 13 sokak satıcısı da yakalandı.

Bu operasyonlarla Türkiye'nin dört bir yanında uyuşturucuyla mücadelede önemli adımlar atıldığı ve suçla etkin bir şekilde mücadele edildiği vurgulandı.

Editör: Haber EDİTÖR