Antalya'da ikinci kez büyükşehir belediye başkanı seçilen CHP'li Muhittin Böcek, Karaalioğlu Parkı'ndaki eski hizmet binası önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Böcek, konuşmasında Antalya'nın dört bir yanından aldığı destek için teşekkür etti ve "Mustafa Kemal'in askerleri" sloganıyla sık sık kesilen konuşmasında, Antalya'nın her kesimine hizmet etmeyi ve herkesin başkanı olmayı vurguladı.

Başkan Böcek, Konyaaltı'nda ve büyükşehirde rekorlar kırdığını belirterek, seçim zaferini destekçilere borçlu olduğunu ifade etti. Böcek, şunları söyledi: "Konyaaltı'nda 4 dönem üst üste belediye başkanlığı yaparak rekor kırmıştım. Şimdi ise ikinci kez Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni kazandık. Bu zaferi bize oy verenler sayesinde elde ettik. Halkımıza hesap vererek, dürüst bir şekilde geldik bugünlere. Herkesin başkanı olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. 14 ilçe belediyeyi aldık ve rekor kırmaya devam edeceğiz."

Seçim sürecinde yaşanan olumsuzluklara rağmen dimdik ayakta olduklarını belirten Böcek, "Sosyal yardımlarımızı en yüksekten vermeye devam edeceğiz. 5 yıl personelin maaşını ödeyemez, sosyal yardımları düşürür dediler. İlklere imza attık. Projelerimizi hayata geçirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Afişlerimizi yırtabilirler ama bizim kararlılığımızı sandıktan yırtamazlar" şeklinde konuştu.

Muhittin Böcek, mazbatayı aldıktan sonra söz verdiği projeleri hayata geçireceğini ve Antalya'nın özgürce yaşamaya devam edeceğini belirtti. Ayrıca, "60’ncı Altın Portakal Festivali'ni birlikte yapacağız. Festivali siyasete alet etmek isteyenlere karşı duracağız" dedi.

Antalya''nın Elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri Antalya''nın Elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri

Başkan Böcek'e Muratpaşa Belediye Başkanlığı'na ikinci kez seçilen Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı seçilen Cem Kotan ve Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım da eşlik etti.

Editör: Haber MERKEZİ