Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), peş peşe uyarılar yaparak yeni bir hava durumu haritası yayımladı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok kenti şiddetli yağmur bekliyor. Ayrıca dolu, sel ve sağanak konusunda vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

Salı Günü İçin 20 Kentte Sarı Alarm

Meteoroloji, salı günü için 20 kentte sarı alarm verdi. Bu kentler arasında Amasya, Ankara, Antalya, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Isparta, Kayseri, Kırşehir, Konya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Samsun, Sivas, Tokat, Yozgat, Aksaray ve Kırıkkale bulunuyor. Bu bölgelerde şiddetli yağış ve dolu bekleniyor.

Ankara Valiliği'nden Uyarı

Ankara Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ankara Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi verilerine dayanarak bir uyarı yayımladı. 28 Mayıs Salı günü öğle saatlerinden itibaren Ankara genelinde gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Valilik, yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı.

4 ilin milli eğitim müdürü değişti. 4 ilin milli eğitim müdürü değişti.

MGM, vatandaşları oluşabilecek sel, su baskını, dolu ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı uyararak, güvenlik önlemlerini almalarını önerdi. Bu uyarılar doğrultusunda vatandaşların dikkatli olması ve gerekli tedbirleri alması büyük önem taşıyor.

Editör: Haber EDİTÖR