Kuru öksürüğün ilacı şifalı bitkiler. Solunum yollarını tahriş olduğunda tıkanır ve bir şekilde nefes alma zorlaşınca kuru öksürük ortaya çıkar. Özellikle yaz aylarında sıcak- serin ilişkisi, klimalar kuru öksürük için zemin hazırlıyor. "Kuru öksürük nasıl geçer,

KURU ÖKSÜRÜĞE ŞİFALI BİTKİ İLAÇLARI

Kekik

Kekik boğaz kaslarını gevşetmeye yardımcı olur. Kekik, kuru öksürük ve boğaz ağrısı için iyi bir ev ilacı olmasının yanı sıra, sindirim sorunlarını gideren antioksidan özellikler içerir. Kuru öksürük için her gün biraz kekik çayı için. Bal kullanarak tatlandırabilir veya tatmak için limon suyu ekleyebilirsiniz.

Zerdeçal

Kurkumin içeren zerdeçal kuru öksürük dahil olmak üzere birçok sorun için faydalıdır. Zerdeçal, solunum yolu hastalıklarına karşı tedavi edebilen asırlık bir ilaçtır. Boğazda tahrişi önlemek için sıcak süte veya başka bir sıcak içeceğe bir çay kaşığı zerdeçal ekleyebilir ve gece uyumadan önce içebilirsiniz.

Zencefil

Zencefil, bağışıklığı artıran ve rahatsızlığı gidermeye yardımcı olan anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Kuru öksürüğü azaltan zencefil iyi bir balgam sökücüdür. İçeriğinde zencefil bulunan çayları tercih edebilirsiniz. Ayrıca günde üç kez bir bardak sıcak suya yarım çay kaşığı zencefil tozu ilave edebilirsiniz. Alternatif olarak, bir çorba kaşığı zencefil suyu ve çiğ balı karıştırarak günde iki kez için. Çok fazla zencefil midenizi rahatsız edebilir.

Editör: Haber EDİTÖR