Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nün sarı ve turuncu kod uyarısı yaptığı Antalya'da, saat 16.00'dan itibaren sağanak etkisini gösterdi. Şiddetli yağmur nedeniyle kentteki yollarda su birikintileri oluşurken, trafik durma noktasına geldi. Kültür Mahallesi'nde, kavşak ve ara sokaklarda bulunan mazgalların tıkanmasıyla sokaklar suyla doldu. Konyaaltı ilçesinde bazı araçlar su taşkını sebebiyle yolda kaldı.

Antalya Kumlucanın ,Yeni Mahalle, Merkez Mahallesi, Toptaş mahallelerinde etkili olan hortum ve fırtına tarım alanları ve kurum binalarına zarar verdi. Hortum sebebiyle Merkez Mahallesi'nde üzerine güneş paneli düşen otomobil içerisinde bulunan Muhammed Ali C. (16) isimli çocuk yaralandı.Ağaçların yerinden söküldüğü hortumda bazı araçlar da hasar aldı.

Demre İlçesindede Çıkan Hortum Seralara büyük zarar verdi,

Fuar İçin Akın Akın Antalya’ya Geliyorlar Fuar İçin Akın Akın Antalya’ya Geliyorlar

Aralıksız 1 saat boyunca süren sağanak nedeniyle Muratpaşa ilçesi Yüzüncü Yıl Bulvarı’ndaki alt geçitlerde ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki yollar adeta göle döndü. Alt geçitlerde su birikintileri oluşurken, birçok araç arızalandı. Araçların yanı sıra iş çıkışı yağışa yakalanan yayalar da zor anlar yaşadı.

Editör: Haber MERKEZİ