İYİ Parti içinde HDP/PKK'nın ortak olduğu masadan ayrılan ve üç gün sonra geri dönen Meral Akşener'e yönelik parti içindeki tepkiler giderek arttı. Düşen oy oranları, parti tabanında rahatsızlık yaratırken, milletvekillerinden para alındığı ve Meral Akşener'in hesaplarının gizlice incelendiği iddiaları gündemde kalmaya devam etti. Bu atmosferde İYİ Parti içinde istifalar birbiri ardına gelmeye başladı.

Partiyi karıştıran istifaların yaşandığı İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener'in, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Ankara Milletvekili Adnan Beker için "Defolup gitsinler!" dediği iddia edildi. Partideki kaos devam ederken, son olarak İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker partisinden istifa etti. Geçen hafta eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ve partinin Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem'in istifalarının ardından yaşanan bu gelişmeler, partinin içindeki çatışmaların derinleştiğini gösteriyor.

İYİ Parti, yaşanan bu istifalar ve içsel çatışmalarla başa çıkarak birlik ve istikrarı sağlamak zorunda kalacak gibi görünüyor. Partinin liderliği, bu süreçte birlik ve dayanışmayı pekiştirmeye yönelik adımlar atarak, seçmen tabanındaki güveni yeniden tesis etmeye çalışabilir.

Editör: Haber EDİTÖR