İstanbul'da gerçekleştirilen uluslararası casusluk faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik operasyon kapsamında İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya, İsrail İstihbarat unsurlarına karşı düzenlenen "KÖSTEBEK-2" operasyonunda 7 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonun MİT ve EGM İstihbarat Başkanlığı'nın koordinasyonunda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Bakan Yerlikaya, ülke sınırları içinde casusluk faaliyetlerine izin verilmeyeceğini vurgulayarak, şüphelilerin adalet önüne çıkarılacağını belirtti. Operasyon kapsamında ele geçirilen şüphelilerin İsrail İstihbarat Servisinin Türkiye'deki hedeflerine ilişkin bilgi topladığı ve bu bilgileri İsrail İstihbarat unsurlarına aktardığı tespit edildi.

Operasyon neticesinde şüphelilerin üzerinde ruhsatsız tabancalar, çeşitli miktarda uyuşturucu madde, dinleme cihazlarını tespit etmeye yarayan elektronik aletler ve çok sayıda dijital materyal, doküman ve döviz bulunduğu bildirildi.

Narkoçelik-11 ile 608 Kilogram Kokain Ele Geçirildi Narkoçelik-11 ile 608 Kilogram Kokain Ele Geçirildi

Bakan Yerlikaya, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT mensupları ve polis güçlerini tebrik ederken, milletin dua ve desteğinin kendileriyle olduğunu ifade etti. Bu operasyonun, ülkenin güvenliğini koruma adına önemli bir adım olduğu vurgulanırken, yetkililerin konuyla ilgili detaylı soruşturma ve takibin devam edeceği belirtildi.

Editör: Haber EDİTÖR