Alanya Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenecek olan organizasyonda yer alacak Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Gürcistan, Kazakistan ve Dağıstan Cumhuriyeti'nin dansçı grupları, Alanya Belediyesi'ni ziyaret etti.

15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Alanya’ya gelen dansçı grupları, Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaret sırasında CHP'li Meclis Üyeleri Murat Levent Koçak, Abdurrahman Açıkalın, Faruk Konukçu, İrem Yunusoğlu ve Asrın Ateşoğlu da dansçı gruplarına teşekkür etti.

Alanya'yı Derinden üzen vefat haberi Alanya'yı Derinden üzen vefat haberi

Karşılıklı hediyelerin takdim edilmesinin ardından, dansçı grupları etkinlik için Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. Burada yöresel danslarını sergileyen gruplar, Alanya halkının da büyük ilgisini çekti.

Alanya Belediyesi, bu tür uluslararası etkinliklerle şehrin kültürel ve sosyal yaşamına katkı sağlamayı hedefliyor. Gençlik Haftası etkinlikleri, farklı kültürlerin bir araya gelerek karşılıklı kültürel alışveriş yapmalarını teşvik ediyor.

Editör: Haber EDİTÖR