Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün gerçekleşti. Toplantı, Meclis Başkanı Mehmet Kural'ın açılış konuşmasıyla başladı ve ALTSO Başkanı Eray Erdem, Mart ayı yönetim kurulu faaliyetlerini meclis üyeleriyle paylaştı. Başkan Erdem, ALTSO'nun yeni bir hizmet binası kazandırma planlarını ve bu konuda Alanya Belediyesi ile sürekli fikir alışverişinde bulunduklarını meclis üyeleriyle paylaştı. Ayrıca, Antalya Valisi Hulusi Şahin'in ALTSO'yu ziyareti hakkında konuşan Başkan Erdem, Vali Şahin'i ALTSO'da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

ALTSO heyetinin 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında Almanya'da düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarı'na katıldığını ifade eden Başkan Erdem, "Turizmin tüm paydaşlarının bir araya geldiği bu önemli organizasyonda Antalya, Alanya ve ülkemiz olarak işbirliği içerisinde olmaktan büyük memnuniyet duyduk" dedi. Ayrıca, Antalya ve Ankara'da gerçekleştirilen toplantılar, komite toplantıları ve eğitim faaliyetleriyle ilgili bilgiler de paylaşıldı.

Başkan Erdem'in konuşmasının ardından ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ve Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, ALTSO meclis toplantısına misafir olarak katıldı. Rektör Türkdoğan ve Rektör Güner, üniversitelerin faaliyetleri ve açılması planlanan bölümler hakkında detaylı bilgiler vererek, "Ticaret odamızın meclis toplantısına misafir olmaktan memnuniyet duyduk. Zaten ALTSO ile ortak iş birliği çalışmalarımız ve projelerimiz var. İnşallah önümüzdeki süreçte bu iş birliği çalışmaları güçlenerek devam edecek. Bizi bu toplantıya davet eden Başkan Eray Bey'e teşekkür ederiz" şeklinde konuştular.

ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural ve ALTSO Yönetim Kurulu Başkanı Eray Erdem, Rektör Türkdoğan ve Rektör Güner'e toplantıya katılımları ve iş birliği çalışmaları için teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.

Editör: Haber MERKEZİ