Fenerbahçe, Galatasaray deplasmanında kazandı! Fenerbahçe, Galatasaray deplasmanında kazandı!

İzmir'in temsilcisi Tire FK Futbol Kulübü, Bölgesel Amatör Lig 4’üncü Grup’ta şampiyonluğa ulaşarak, Tire'nin 5 yıllık profesyonel futbol ligi hasretine son verdi.Sarı-kırmızılı ekip, başkanları Hüma Yüksel'in önderliğinde sıfırdan TFF 3’üncü Lig'e taşındı ve böylelikle Ege futbolunda çığır açtı. Başkan Hüma Yüksel, yeni sezonda Ege futbolunda profesyonel kategorideki ilk kadın kulüp başkanı olacak.

Hümayüksel

Tire FK, pazar günü Kütahya Tavşanlı deplasmanında Tepecikspor’u 2-1 yenerek mutlu sona ulaştı. İlçede yapılan kutlamalar ise hala devam ediyor. Başkan Yüksel, başarılarını teknik direktör İbrahim Yıldırım ve ekibine, yönetim kuruluna, taraftara ve şampiyonluğa inanan futbolculara borçlu olduklarını belirterek teşekkürlerini iletti. Pazar günü takım tatile çıkmadan önce düzenlenecek şampiyonluk yemeğinde futbolcu ve teknik ekibin ailelerini ağırlayacaklarını açıkladı.

Başkanın ifadelerine göre, Tire FK, hedeflerini büyük tutuyor. Yüksel, "Biz 3’üncü Lig’de misafir olacağız. Hedefimiz bekleme yapmadan 2’nci Lig’e yükselmek. En kısa sürede transfer çalışmalarına başlayacağız" dedi.

Emir Ersoy (3)

Takımın yeni sezonda güçlenmesine katkı sağlayacak isimlerden biri de dikkat çeken Emir Ersoy. Antalya'daki kamp döneminde dikkatleri üzerine çeken Ersoy, Tire FK formasıyla TFF 3. Lig'de mücadele edecek.

Tire FK, yeni sezonda hem futbol sahasında hem de kulüp yönetiminde adından söz ettirecek gibi görünüyor. Başkan Hüma Yüksel'in liderliğinde, kulüp Ege futbolunda yeni bir döneme adım atıyor.

Tirefkfblklb

Editör: Haber EDİTÖR