Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 13. Çalışma Meclisi yemeğine katılan işçi, kamu görevlileri, işveren sendikaları, konfederasyonlar, sivil toplum örgütleri, akademisyenler ve kamu kurumları temsilcilerine teşekkürlerini sunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, katılımcı sosyal diyalogun önemine vurgu yaptı.

Ramazan Bayramı Mesajları 2024, Bayram Mesajları Ramazan Bayramı Mesajları 2024, Bayram Mesajları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma Meclisi'nin çalışma hayatında katılımcı sosyal diyalog anlayışının önemli bir temsil mekanizması olduğunu belirtti. Meclis’in bugüne kadar 13 kez toplandığını ve çalışma hayatına dair sorunların tartışıldığı, çözüm önerilerinin getirildiği bir platform olduğunu ifade etti.

Göreve geldikleri andan itibaren sürdürdükleri diyalogu aynı yoğunlukla ve hassasiyetle devam ettirdiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçisiyle, işvereniyle, memuruyla, esnafıyla, çiftçisiyle Meclis zemininde yapılan istişarelerin ülke, millet ve çalışma hayatı bakımından hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Çalışma Meclisi’nde tarafların getirdiği teklifler, tenkitler ve fikirler doğrultusunda çözüm yolları geliştirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, katılımcıların görüşlerine başvurarak çalışma hayatına dair kritik kararlar alınmasının önemine değindi.

Editör: Haber EDİTÖR