Antalya Diplomasi Forumu’nun üçüncüsü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayesinde 1-3 Mart tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecek. Forum, 100'den fazla ülkeden yaklaşık 4 bin katılımcıyı ağırlayacak. Bu yılki ana tema "Krizler Döneminde Diplomasiyi Öne Çıkarmak" olarak belirlendi ve küresel krizler, terörle mücadele, enerji güvenliği gibi önemli konular ele alınacak. Forum için 100'den fazla ülkeden 20'den fazla devlet ve hükümet başkanının Antalya'ya katılması planlanıyor.

Antalya, 100 Yıl Sonra Yüksek Hızlı Trenle Tanışıyor. Antalya, 100 Yıl Sonra Yüksek Hızlı Trenle Tanışıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'na ev sahipliği yapacak ve yarın partililerle bir araya gelmek üzere bir miting düzenleyecek. Miting, saat 14.30'da Antalya Turgut Özal Spor Salonu önünde gerçekleşecek. Binlerce kişinin katılması beklenen mitingde Erdoğan, Antalya'nın Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hakan Tütüncü, Cumhur İttifakı Gazipaşa Belediye Başkanı Adayı Mustafa Aksoy ve diğer ilçe belediye başkanı adaylarıyla birlikte partililere hitap edecek.

AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, Erdoğan'ın geleceği mitinge ilişkin sosyal medya hesabından duyuru yaptı. Çetin, Antalya'nın 19 ilçesinden vatandaşları miting alanına davet ederek, "Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan Antalya’mızda. Mitingimize Tüm Hemşerilerimiz Davetlidir! 2 Mart Cumartesi, Turgut Özal Spor Salonu Önü, 14.00" şeklinde paylaşımda bulundu.

Editör: Haber MERKEZİ