14 Mayıs’ta yapılacak 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili genel seçimlerinin ülkemize, milletimize, Antalya’mıza, Türk-İslam dünyasına, tüm mazlumlara hayırlı ve mübarek olmasını temenni ediyorum diyen Çakır; “Ülkemiz, Cumhuriyetin 100. Yılında tam bağımsızlık yolunda önemli mesafeler kat etmiştir. Bu mihvalde, tüm stratejik alanlarda yerli ve milli üretime yönelmiş, özellikle savunma sanayi alanında olağanüstü projeler gerçekleşmiştir. 
Akabinde, enerjide yapılan önemli proje ve yatırımlarla dışa bağımlılığı %30 oranında azalmıştır. 
Diğer taraftan sanayi yatırımları, turizm yatırımları, teknoloji yatırımları, hava, kara ve deniz ulaşımına ve altyapıya yapılan yatırımlar, sağlık ve eğitime yapılan yatırımlar, tarım yatırımları, yurtdışı yatırımları, ekonomi alanında yapılan düzenleme ve yatırımlar, Doğu Akdeniz’de müttefik ülkelerle yapılan münhasır bölge sözleşmeleri, askeri ve stratejik alanların ve sınırların korunması, bu bölgelerde fosil atık ve gaz çıkarma projeleri gibi velhasıl tüm dünyanın dikkatin çeken topyekun kalkınma ile birlikte her gün gelişen ve güçlenen Türkiye’miz var. 
 Ayağa kalkan ülkemizle birlikte, Yeni Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizin askeri, ekonomik ve stratejik alanlardaki yatırımları birçok Batılı ülkede rahatsızlık yaratmaktadır. 
Türkiye’yi hedefine koyan Batılı ve düşman ülkelerin emperyalist güçlerle birlikte hareket ederek, bazı komşu ülkelerimizi Türkiye’ye karşı kullanmaları, bu ülkelerde yarattıkları terör grupları ve içerdeki maşalarla birlikte Türkiye’yi bölme planları yaptıklarını açık ve net olarak görüyoruz. 
Böyle bir süreçte, ülkemizde 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde milletimizin hür iradesinin son derece önemli olduğunu buradan kıymetli hemşehrilerime özellikle vurgulamak istiyorum. 
Ülkemizin bekası, devletimizin istiklal, milletimizin istikbali öncelenerek; yerli ve milli, milli ve manevi kavramlar ve değerler üzerinde buluşturan ilkeler ittifakı diye tabir ettiğimiz Cumhur İttifakı’nın ortağı Büyük Birlik Partisi olarak önceliğimiz, cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 13. Cumhurbaşkanı olarak tekrar seçmektir. 
Akabinde de, meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı’nın kazanmasıdır. 
Bu süreçte, ilkeler etrafında buluşan Cumhur İttifakı ortakları kendi ad, amblem ve adayları ile milletvekili genel seçimine katılma kararı almıştır. 
Cumhur İttifakı’nın 1.önceliği 11 ilimizi derinden etkileyen “asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin yaralarını hızla sarmak ve vatandaşlarımızı güvenli ve kalıcı konutlarına yerleştirmektir. 
Bu mahiyette, depremden etkilenen 11 ilimize kalıcı konutların yapılması, alt ve üst yapı projeleri hızla sürdürülmektedir. 
Hedef;  en geç 1 yıl içerisinde deprem mağduru tüm vatandaşlarımızı kalıcı konutlarına yerleştirmek ve bununla birlikte, depremde zarar gören tüm şehirlerimizi alt yapı-üst yapı ve diğer tüm yaşamsal unsurları ile birlikte şehir hafızasını koruyacak şekilde ihya ve inşa etmektir. 
Bu vesileyle, deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara baş sağlığı diliyorum.” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere Cumhur İttifakı ortağı olarak katılacak olan Büyük Birlik Partisi’nin Antalya 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak açıklanan ve seçim barajı engeli olmadığı için seçilme şansı yüksek olan Çakır; “Seçimlerin önemine binaen adaylığımın açıklandığı günden beri şahsıma destek veren tüm hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum. 
Siyasetteki hizmet deneyimimi ve siyasetin pozitif enerjisini Antalya’mızın gelişmesinde ve değişiminde kullanmak ve Antalya’mızın devletimize uzanan eli olmayı amaçlıyorum. 
Vatandaşlarımızın her türlü sorun ve taleplerini ulaştırabildikleri ve kolay ulaşabildikleri bir vekilleri olmasını istiyorum. 
Güzel Antalya’mızın her ilçesine, her mahallesine değer katacak, toplumsal hayatı kolaylaştıracak, refah içerisinde yaşamanın yolunu açacak projeleri hayatı geçirmeyi planlıyoruz. 
Özellikle, gençlerimizin ve kadınlarımızın hayatına değer katacak projelerin hayata geçirilmesi yönünde katkı sunmak istiyorum. 
Antalya’nın ve Alanya’mızın öz evladı olarak, belediye başkanlığı dönemimizde bölgemize verdiğimiz hizmet vizyonumuzu daha da ileri taşıyarak, Antalya markamıza değer katmak istiyorum. 
Ve çalışan, üreten, refah içerisinde huzurlu, güvenli ve mutlu bir Antalya için; BİZ VARIZ!”dedi.  
 

Editör: Haber Admin