Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçim sonuçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Destici, "Biz bu yerel seçimlere oy hesabıyla girmedik. Yoksa her yerde aday çıkarırdık ve maksimum oyumuzu almaya çalışırdık. Fakat biz bir yerel seçim olduğu bilinciyle ve özellikle de Cumhur İttifakı'nın bir bileşeni olduğumuz için, Cumhur İttifakı'na da kaybettirmeme adına sadece 370 yerde aday gösterdik." ifadelerini kullandı.

Seçim sonuçlarının ülke, millet, devlet ve terörle arasına mesafe koyan siyasi parti ve adaylar için hayırlı olmasını niyaz ettiğini belirten Destici, yarın Ankara'da başkanlık divanı toplantısı yaparak seçim sonuçlarını değerlendireceklerini ifade etti.

Cumhur İttifakı hassasiyetleri nedeniyle büyükşehirler başta olmak üzere birçok il ve ilçede aday göstermediklerini hatırlatan Destici, "Buna ilaveten yine Doğu ve Güneydoğu'da özellikle PKK'nın siyasi uzantısı partinin kazanma ihtimali olan yerlerde de yine terörle mücadeledeki hassasiyetimizle aday göstermedik." şeklinde konuştu.

Zafer Partisi’nin yeni Alanya ilçe başkanı beli oldu Zafer Partisi’nin yeni Alanya ilçe başkanı beli oldu

Destici, 1400 seçim çevresinin 370'inde aday gösterdiklerini belirterek, Sivas ili ile 17 ilçe ve 9 belde belediyesini kazandıklarını vurguladı.

Bazı yerlerde itiraz süreçlerinin devam ettiğini belirten Destici, itirazların partisinin lehine sonuçlanmasını ümit ettiğini dile getirerek, "Biz bu yerel seçimlere oy hesabıyla girmedik. Yoksa her yerde aday çıkarırdık ve maksimum oyumuzu almaya çalışırdık. Fakat biz bir yerel seçim olduğu bilinciyle ve özellikle de Cumhur İttifakı'nın bir bileşeni olduğumuz için Cumhur İttifakı'na da kaybettirmemek adına sadece 370 yerde aday gösterdik. Sonuçların, Büyük Birlik Partisi açısından değerlendirilirken bu şekilde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Editör: Haber Admin