Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası bünyesinde faaliyet gösteren ticari taksi esnafı, Martı TAG uygulamasıyla ilgili olarak korsan taşımacılık, haksız rekabet ve erişimin engellenmesi iddialarıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından Antalya Adliyesi önünde basın açıklaması yapıldı. Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, açıklamasında, "Antalya'da 8 bin TAG sürücüsünü kim denetliyor? Ciromuz yüzde 50 değil, 3'te bire düşmüş durumda" ifadelerini kullandı.

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası, Martı TAG uygulamasının korsan taşımacılık ve haksız rekabet oluşturduğu iddiasıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. İlk duruşma, 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan ve taraf avukatları ile birçok taksi şoförü katıldı.

Antalya Halk ekmekte 210 gram ekmek 4 lira 50 kuruş Antalya Halk ekmekte 210 gram ekmek 4 lira 50 kuruş

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası avukatı, Martı TAG uygulamasının haksız rekabete neden olup olmadığını ve bu hizmetin ticari taşıma veya komisyonculuk yapıp yapmadığını belirlemek amacıyla trafik bilirkişisinden rapor talep ettiklerini açıkladı. Martı İleri Teknoloji Anonim Şirketi avukatları ise TAG uygulamasının Türkiye genelinde hizmet verdiğini ve İstanbul'da benzer bir dosyanın olduğunu belirtti. Dosyada gizlilik kararı olduğunu ve dosyaların birleştirilmesi talebinde bulundu.

Mahkeme başkanı, İstanbul'daki Asliye Ticaret Mahkemesi'ne dosyaya yazılan müzekkerelerin takip edilmesine, dosyadaki gizlilik kararı varsa dosyanın gönderilmesine karar verdi. Ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne müzekkere yazılarak araç uygulamalarına ilişkin bir karar bulunup bulunmadığının sorulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Editör: Haber MERKEZİ