Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen (TCK-220) Çıkar Amaçlı Suç Örgütü Kurmak ve (TCK-158) Nitelikli Dolandırıcılık soruşturmaları kapsamında, kooperatif kurarak 150 kişiyi 200 milyon Türk lirası, çok sayıda gayrimenkul ve araç dolandıran şüphelilere yönelik operasyon gerçekleştirildi.

51 şüpheliye yönelik Antalya merkezli 9 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 48 kişi yakalanırken, 3 kişinin cezaevinde olduğu belirlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Bölgede Alternatif Ürün Yetiştiriciliği İçin Vatandaşlara Destek Veriyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Bölgede Alternatif Ürün Yetiştiriciliği İçin Vatandaşlara Destek Veriyor

Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden, 7 kişi Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 34 kişi hakkında ise mahkeme tarafından yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol kararı uygulandı. Cezaevinde bulunan 3 kişi ile birlikte toplam 10 şüpheli tutuklandı.

Editör: Haber Admin