Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs’ı coşkuyla kutlayacak Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs’ı coşkuyla kutlayacak

Hareket halindeki teleferik kabinlerinden birinin düşmesiyle mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için 2 binin kişinin havadan ve karadan katılımı ile gerçekleştirilen operasyon, 23 saatlik yoğun çalışmanın ardından tamamlandı.

Kurtarma operasyonu boyunca Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı gece görüşlü helikopterlerin yanı sıra çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi olay yerinde görev aldı. Helikopterlerle havadan alınan vatandaşlar, kaza yerine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopter pistine taşındı ve burada sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapıldı. Ayrıca psikososyal destek de sağlandı.

Kazada 1 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si çocuk 7 kişinin yaralandığı belirtildi. Operasyon sürecinde son kurtarılanlardan Deniz Ergelen, yoğun duygular içinde olduğunu ifade ederek sağlık ekipleri tarafından ambulansa alındı.

AFAD Başkanı Okay Memiş, yaptığı açıklamada heyelan olmadığını ve kaza sonrası teleferik direğindeki mekanizmanın kırıldığını belirtti. Kazanın nedeni üzerindeki incelemeler devam ediyor.

Teleferik kazasıyla ilgili olarak Antalya'da yaşanan bu trajik olay, vatandaşların yoğun çabaları ve kurtarma ekiplerinin özverili çalışmasıyla sonuçlandı. Olayla ilgili detaylı soruşturma devam ediyor.

Editör: Haber EDİTÖR