Kazada, devrilen teleferik direğine çarpan kabin parçalandı. Kazada yaralanan iki çocuğun da olduğu belirtildi.

Antalya'da bulunan bir teleferik tesisinde meydana gelen kaza, büyük bir üzüntüye neden oldu. Kazada, teleferik kabininin devrilen direğe çarpması sonucu kabinin parçalandığı ve içinde bulunan kişilerin yaralandığı bildirildi.

Olay yerine hemen sağlık ekipleri sevk edilirken, yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı.Ne yazık ki, yapılan tüm müdahalelere rağmen bir kişi hayatını kaybetti. Yaralıların durumları ise henüz netlik kazanmadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi gençleri unutmuyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi gençleri unutmuyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, teleferikte mahsur kalan 184 kişinin kurtarılması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı. 

Çalışmaların ipli sistemlerle yapıldığını ve gece görüşlü helikopterlerin bölgeye intikal etmek üzere yola çıktığını söyleyen böcek, "Şu an da 25 kabinde 184 vatandaşımız var, İnşallah onları da sağlıklı bir şekilde kurtaracağız." dedi. 

Kazanın detaylı incelemesi için ilgili yetkililer tarafından soruşturma başlatıldı. Kazada hayatını kaybeden kişinin ailesine ve yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Editör: Haber EDİTÖR