Halk Et hangi gün hangi ilçede olacak? Halk Et hangi gün hangi ilçede olacak?

Raporda son dönemde KYK yurtlarında yaşanan kazalara dikkat çekildi. O çarpıcı raporunun detayları şu şekilde sıralandı:

“Kız öğrenci yurtlarında son bir yılda yaşanan asansör kazaları ve diğer sorunlar ise şöyle sıralanıyor; Nevşehir Ayşe Humasah Sultan Kız Yurdu’nda Asansör Kazası. Nevşehir Ayşe Humasah Sultan Kız Yurdu’nda 2 Kasım 2023 sabah saatlerinde korkutan bir olay yaşandı. Yurtta kalan 3 öğrenci, asansördeyken asansör 3. kattan eksi 1’e düştü. Çemberlitaş KYK Yurdu’nda Sabun Krizi. Çemberlitaş KYK Yurdu’nda Yurt yönetimi, sabunların bittiğini gerekçe göstererek Pazartesi gününden itibaren tuvaletlere sabun koymayacağını ilan etti. Alanya Terken Hatun Kız Yurdu’nda Asansör ve Temizlik Sorunları. Alanya Terken Hatun Kız Yurdu’nda yaşanan asansör sorunları, öğrenciler arasında büyük rahatsızlık yaratıyor. Asansörlerin sürekli bozulması nedeniyle geçtiğimiz günlerde iki öğrenci saatlerce asansör içinde mahsur kaldı. Yurtlarda yaşanan bir diğer önemli sorunun ise yemek ve temizlik sorunu oluğu, öğrencilerin sağlığını tehdit ettiği belirtilmektedir.”

Dört yılda kira fiyatlarında yüzde 793 oranında artış yaşandığını, konut fiyatlarındaki artış oranının ise yüzde 927,  Ağustos 2019’da ortalama konut fiyatı metrekare başına 2.141 TL iken bu sayının 2023 yılı Ağustos ayında 21.997 TL olduğuda ifade edilen raporda, “Konut ve kira fiyatlarında yaşanan fahiş artış; kimi büyükşehirlerde ülke genelinden daha vahim bir tablo oluşturmaktadır. Son 4 yılda en fazla kira artışı yaşanan iller sırası ile Antalya (yüzde 1109), Mersin (yüzde 963), Muğla (yüzde 935), Ankara (yüzde 713) ve İstanbul (yüzde 713) olmuştur” ifadelerine yer veridi. 
 

Editör: Haber MERKEZİ