Corendon Havayolları'nın Köln - Alanya Gazipaşa seferini yapan 9H-TJF tescilli Boeing 737 uçağı, iniş sırasında ön tekeri patladı ve uçak ön dikme üzerine indi.

Uçakta bulunan 184 yolcu ve 6 mürettebat, kaza sonrası güvenli bir şekilde tahliye edildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, herhangi bir yaralanma yaşanmadığı ve pistte herhangi bir hasar oluşmadığı belirtildi. Ancak, önemli güvenlik önlemleri alındı ve olayın ardından havalimanı ekipleri hızla bölgeye sevk edildi.

Antalya,94 milyon turisti ağırladı. Antalya,94 milyon turisti ağırladı.

Bu korkutucu olay, Türkiye'deki havacılık güvenliği konusunda bir kez daha dikkatleri çekti. İstanbul Havalimanı'ndaki kargo uçağı kazasının ardından yaşanan bu olay, ülkedeki havacılık sektöründe güvenlik önlemlerinin gözden geçirilmesi gerekliliğini vurguladı.

Antalya Havalimanı'nda yaşanan bu olayın ardından, yetkililer beklenen uçuşların Antalya'ya divert edileceğini belirttiler. Havacılık otoriteleri ve ilgili kurumlar, güvenlik standartlarının artırılması ve benzer kazaların önlenmesi için gerekli adımları atmaya devam edeceklerdir.

Editör: Haber EDİTÖR