Büyükşehir’den ilaçlama personeline eğitim Büyükşehir’den ilaçlama personeline eğitim

AKParti ise İbradı ve Gündoğmuş ilçelerini kazanabildi. Ancak, CHP mevcut belediyelerinden Kumluca ve İbradı'yı alamadı; Kumluca'da Demokrat Parti'den bir aday seçildi.

Antalya'nın önemli turizm merkezlerinden Kaş (AKPARTİ), Alanya (MHP), Demre (İYİ Parti), ve Kepez Belediyesi'nin başkanı Hakan Tütüncü'nün yönettiği Kepez Belediyesi CHP'ye geçti. Bu, CHP'nin Antalya'daki başarısını gösteren önemli bir gelişme olarak kaydedildi.

CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerinde Antalya'da kazandığı ilçe sayısını artırmasıyla birlikte, turizm merkezleri de dahil olmak üzere toplamda 16 ilçeyi yönetme yetkisini elde etti. 2019 yerel seçimlerinde CHP'nin adayı Muhittin Böcek'in yüzde 50,62 oranında 714 bin oy alarak seçilmesine karşın, AKP'nin adayı Menderes Türel yüzde 46,2 oranında 652 bin 880 oy almıştı. Ancak, 31 Mart seçimlerinde Muhittin Böcek yüzde 48,6 oy oranı ve 705 bin oy alarak belediye başkanlığına seçilirken, AKP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü yüzde 40 oy oranıyla 580 bin 800 oyda kaldı.

Antalya'nın ilçelerindeki seçim sonuçlarına bakıldığında, 19 ilçenin 16'sının CHP tarafından kazanıldığı görülüyor. AKParti 2 ilçe, Demokrat Parti ise 1 ilçe belediyesini elde etti. 2019 seçimlerinde CHP 8, AKParti 6, İYİ Parti 2, MHP 2 ve DSP 1 ilçe belediyesini kazanmıştı.

CHP'nin kazandığı ilçeler şu şekilde sıralanabilir: Kaş, Kepez, Aksu, Serik, Akseki, Elmalı, Demre, Korkuteli, Alanya, Kemer, Finike, Konyaaltı, Döşemealtı, Muratpaşa, Manavgat, Gazipaşa.

Editör: Haber EDİTÖR