Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs’ı coşkuyla kutlayacak Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs’ı coşkuyla kutlayacak

Antalya'da binlerce işçi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde meydanları dolduracak. 1 Mayıs'a saatler kala onlarca dernek ve sendika bir araya gelerek kutlama hazırlıklarına başladı. Antalya'daki 1 Mayıs kutlamaları, Türk-İş, DİSK, KESK, Birleşik Kamu İş, TMMOB ve Antalya Tabip Odası başta olmak üzere emek örgütleri, STK'lar ve siyasi partilerin saat 14.00'te Aydın Kanza Parkı önünden başlatacağı ve Cumhuriyet Meydanı'nda sonlanacak yürüyüşle başlayacak. Emek örgütlerinin İstanbul'da 1 Mayıs için Taksim Meydanı'na yürüyüş izni verilmediği bilgisini teyit etmek önemli. İstanbul Valiliği yaptığı açıklama sonrası Taksim Meydanı'nın 1 Mayıs'ta kapalı olacağını açıkladı. Konuya müdahil olan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da 1 Mayıs için Taksim Meydanı'nın uygun olmadığını belirterek gerekli tedbirlerin alındığı bilgisini kamuoyuyla paylaştı. İstanbul'daki gelişmelerin benzeri olarak, Antalya'nın Taksim Meydanı'na benzer bir görüntü hakim. Polis tarafından bölgeye getirilen bariyerler, 1 Mayıs'ın 2 gün öncesinde yürüyüş yapılacak alanın çevresine yerleştirildi.

Antalya Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamalar için önlemler hızlı bir şekilde alındı. Saat 14.00'te başlayacak yürüyüş için polisler, şehrin huzurunu ve güvenliğini olumsuz yönde etkileyebilecek davranışları önlemek amacıyla gerekli tedbirleri almaya Aydın Kanza Parkı'ndan başladı. Polis, Aydın Kanza Parkı'ndan başlayarak Antalya'nın Taksim'i olan Cumhuriyet Meydanı'na kadar bariyerler dizerek yolları kapatma çalışmalarını sürdürüyor.

Editör: Haber MERKEZİ