4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

29 yaşındaki Oğuz Murat Acı, bir ATV kazası sonucunda hayatını kaybettiği kazad yeni detaylara ulaşıldı. Milliyet'in haberine göre; Kazadan sonra kaçan sürücünün 16 yaşındaki T.C. olduğu ve annesi Eylem Tok ile birlikte Mısır'a kaçtıkları tespit edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlattı ve Eylem Tok ile oğlu T.C. hakkında tutuklama kararı çıkardı.

Soruşturma kapsamında, olay yerine gelmelerine yardımcı olan Ceren S.'nin ifadesi alındı. Ceren S., Eylem Tok, Bülent Cihantimur ve kendisinin aynı şirkette çalıştığını belirtti. Olay günü Eylem Tok ile birlikte yemek yediklerini ve sonrasında telefonunun çaldığını, görüşme sonrasında Eylem Hanım'ın paniklediğini ve arabanın nerede olduğunu sorduğunu ifade etti. Ardından Eylem Tok'un oğlu T.C.'yi almaya karar verdiklerini ve Ceren S.'nin aracı kullanarak yola çıktıklarını anlattı.

İki çocuğu sitenin önüne bıraktıktan sonra Eylem Tok'un evine gittiklerini söyleyen Ceren S., eve vardıklarında Eylem Hanım'ın T.C.'yi yalnız bırakarak kazanın olduğu yere gitmek istediklerini belirtti. Ancak T.C.'nin cevap vermemesi üzerine endişelendiklerini ifade etti. Daha sonra Bülent Cihantimur, Eylem Tok ve şoförlerinin eve geldiğini ve kendisinin dışarıda beklemesini istediklerini söyledi.

Kaza sırasında diğer araçta bulunan A.K., T.C.'nin onu arayarak dışarı çıkmalarını ve gezmeye gitmelerini istediğini belirtti. Toplamda 10 kişi olduklarını ve kaza öncesinde T.C.'nin kasis gördüğünde aracını yavaşlattığını, ancak sonra hızını artırdığını ve bir şeyler gördüğünde direksiyonu sola kırarak kazanın yaşandığı yerden geçtiğini ifade etti.

Diğer aracı kullanan D.O.Ö. ise olay günü izinsiz olarak babasının aracını alarak arkadaşlarıyla buluştuğunu söyledi. T.C.'nin viraja hızlı girdiğini ve kontrolü kaybederek kazaya neden olduğunu anlattı.

Kazadan sonra yaşananlarla ilgili tanıkların ifadeleri devam ediyor. Güvenlik görevlisi, olay yerinde bulunan bir cep telefonunun kime ait olduğunu sorduğunu ve Eylem Tok'un geldiğinde telefonu geri vermesini istediğini belirtti. Bu sırada olay yerine gelenler arasında T.C.'nin annesi de vardı ve telefonun verilmesini istedi. Ancak telefonun nerede olduğu konusunda karışıklık yaşandı ve sonrasında güvenlik görevlileri telefonu alarak muhafaza altına aldı.

Editör: Haber EDİTÖR